بیانیه ها و مواضع

بیانیه ها و مواضع (26)

جمعه, 22 بهمن 1395

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

گرمای آزادی را در سرمای بهمن 57 مرجعی به مردم بخشید که سنبل و نماد پیوند دین و سیاست بود. اکنون اما که برنای برومند انقلاب به سی و هفت سالگی رسیده است، فریاد گرم آزادی خواهی ما دانشجویان بلندتر شده است. ما پاسداران انقلابی هستیم که معنای حقیقی آزادی را به ما نشان داد. ما دانشجویان انقلابی در سنگر انجمن اسلامی و در دهه ی چهارم انقلاب, علاوه بر نگاه به افق آرمان های بلند انقلاب، پیشرفت و عدالت در همه ی ابعاد کشور عزیزمان را خواهانیم و برای آن در جبهه ی علم میکوشیم. ما عاشقان ولایت و انقلاب با استقامت در برابر همه ی تهدید ها و آفت ها، تا سپردن پرچم سه رنگ انقلاب به صاحب الامر خویش پای این عشق می ایستیم. ما موذنان جامعه، از گلدسته های بلند انقلاب، اذان فرهنگ آمیخته با دیانت، همان فرهنگ انقلابی در سیره ی اماممان را میگوییم و فردا با صدایی گرم و با همان گرمای بهمن 57 در راهپیمایی بیست و دوم بهمن با شعار "پیشرفت و عدالت؛ عشق و استقامت؛ فرهنگ و دیانت" شعارهای انقلاب را از عمق جان فریاد میزنیم تا نشان این باشد که دانشجویان بیش و پیش از هر قشری انقلاب را دوست دارند و پای آن ایستاده اند.  
 با آرزوی فردایی بهتر برای انقلاب

 

 انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

شنبه, 09 بهمن 1395

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا
از ميان مؤمنان مردانى‏ هستند كه به عهد خود با خدا صادقانه وفا كردند؛ برخى از آنان به شهادت رسيدند و برخى از آنها در [همين] انتظارند و عهد آن ها بی هیچ تغییری پابرجاست.  


حضرت آیت الله آملی لاریجانی، ریاست محترم قوه‌ی قضاییه
سلام علیکم


 دریای اندوه و غم ما در سوگ حادثه ی آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو جوشان و اشک های ما پایان ناپذیر است. حقیقتاً اجر و جزای جانفشانانی که به دل آتش زدند،‌ ورای محاسبات دنیایی و تنها نزد خداوند است. اکنون که روزی چند از وقوع این حادثه ی تلخ میگذرد، ضمن ابراز همدردی با همه ی مردم ایران خصوصاً خانواده ی معظم آتش نشانان شهید این حادثه،‌ از محضر حضرت عالی به عنوان عالی ترین مقام قضایی کشور، بررسی علل این حادثه و تشخیص دقیق مقصرین را سرلوحه ی کار خویش قرار داده و با تاکید بیشتر بر اجرای قوانین ساختمان، راه تکرار این حادثه ی تلخ را مسدود بفرمایید.

همچنین مقتضی است در اسرع وقت با تشکیل پرونده قضایی با خاطیان و بانیان این واقعه شدیداً برخورد شود. بر هیچکس پوشیده نیست که در حادثه پلاسکو خطاها و کوتاهی هایی انجام گرفته است. خلأ های قانونی باید برطرف و قوانین متروکه باید به کار گرفته شود. جای این سوال باقیست که تا کی باید پس از اتفاق افتادن حادثه به فکر چاره و پیدا کردن کاستی ها باشیم؟! ذکر این نکته واجب و مهم است که دانشجویان کشور،‌ ضمن حفظ یاد و خاطره ی شهدای آتشنشان و مردم عادی فوت شده در این حادثه تأکید میکنند که پیگیری علل حادثه تا حصول نتیجه ی روشن و واضح را از جانب قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهند کرد.

 والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

پنج شنبه, 09 دی 1395

 

 

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان_9 دی

بسم الله الرحمن الرحیم
أَهْلُهَا قَوْمٌ شَدِيدٌ كَلَبُهُمْ، قَلِيلٌ سَلَبُهُمْ،
اهل آن فتنه ها مردمى هستند كه آزار و شرارتشان سخت، و غنيمتى كه مى برند اندك است.
نهج البلاغه، خطبه 102

حوادث سال ۸۸فتنه ای بود که اساس نظام و انقلاب و امنیت کشور را تهدید کرد و هزینه های بسیاری را چه در عرصه های داخلی و چه در فضای دیپلماتیک خارجی به نظام تحمیل کرد.
اگرچه در آن دوران کینه جو بسیار بود و یاور اندک اما مردم فهیم ایران هرگز فراموش نمیکنند که دشمنان همواره در کمین سرزمین و عزت ملی ایران و ایرانی هستند. گاهی با نشانه روی مستقیم به اصل نظام، نظیر سال 88 و گاه با لبخند.
اری وجود نظام برامده از اسلام و دارای قدرت و نفوذ در منطقه موجب برانگیختن قدرت های جهانی با هدف حذف و محو ان نظام میشود. چرا که اصلی ترین دشمن استکبار جهانی و دموکراسی خیالی آن، همین نظام برآمده از رای و نظر مردم است که ما از آن به عنوان مردم سالاری دینی یاد میکنیم.


در یوم الله 9دی، مردم وفادار با شناخت موقعیت و در نهایت بصیرت صراط مستقیم را برگزیدند و طی حرکتی خودجوش حماسه ای فراموش نشدنی در جهت پاسداری از ودیعه الهی افریدند و بذر ناامیدی را در دل دشمنان خارجی و داخلی پاشیدند. مردم ایران در روز نهم دی ماه سال 88 اثبات کردند فارغ از تفکرات متنوع ، حامی اصلی ترین رکن نظام مقدس جمهوری اسلامی یعنی ولایت مطلقه فقیه هستند.


این مردم همان مردم اند که ۳۸سال انقلابشان را با چنگ و دندان حفظ کردند و خون دل خوردند مبادا در منجلاب فتنه های نفوذی و استعمار گران خارجی گرفتار ببینندش.
اگرچه برخی خواص در فتنه لغزیدند و عده ای با سکوت در ان برهه ی حساس ،سنگر دشمن را مستحکم کردند اما همچون گذشته قدرت فکری مردم و حضور به موقع در صحنه عرصه را بر دشمن تنگ کرد و خیانت ها افشا شد. در این میان اما زیان کنندگان اصلی فتنه همان خواصی بودند که یا در پازل دشمن بازی کردند یا با سکوتشان آب به آسیاب دشمن ریختند. تاوان این اشتباهات خواص همانا حذف شدن از عرصه ی سیاسی کشور و ثبت شدن به عنوان تجربه در حافظه ی تاریخی ملت ايران است.
حضور امت بصیر در حمایت از انقلاب و بیعت بی بدیل با رهبر خود امام خامنه ای و انزجار از فتنه گران افتخاری تاریخی و زرین در صفحات جاوید انقلاب گردید.
۹دی در تاریخ ماند و این روز بدون شک یوم الله است و بدون شک افتخار خلق این حماسه تا قیامت بر تارک ملت ايران میدرخشد.


وظیفه ی امروز مردم، خصوصا دانشگاهیان، علاوه بر حفظ یاد و مرور اتفاقات آن دوران پر فتنه، جلوگیری از تکرار آن است. کسانی که امروز به دنبال تقلیل اهمیت فتنه به یک بازی سیاسی هستند و خواهان رفع حصر از سران فتنه اند باید از روی شعارهای مردم در راهپیمایی عظیم نه دی سرمشق بنویسند تا بدانند،سران فتنه به عنوان پیاده نظام دشمن چه خیانتی به ملت کردند. جزای این خیانت اگر مبنا بر رفعت اسلامی نباشد چیزی جز نیستی و نابودی نخواهد بود و صبر نظام در محاکمه ی سران فتنه را باید در نگاه متعالی نظام به عاقبت خطاکاران جستجو کرد.

والسلام علی من التبع الهدی
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

چهارشنبه, 08 دی 1395

 

 

 

پانصد تشکل دانشجویی در عهد نامه ای خطاب به رهبر معظم، با ایشان تجدید بیعت کرده و آمادگی خود را برای دفاع تمام قد از انقلاب اعلام کردند.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای ( مد ظله العالی)
سلام علیکم


سخت است نوشتن کلماتی که قرار است شما آنها را بخوانید، اما شوق ابراز ارادت و اظهار مودت و آمادگی شهادت در راه شما که همان راه انبیا و ائمه و باقی­ مانده­ ی شجره­ ی هدایت امت، حضرت صاحب الامر و الزمان(علیهم السلام و عجل الله فرجهم) است، بر این سختی غالب می­ شود.

رهبر دلها
این روزها یادآور شور و حماسه­ ی بزرگ دیگری است که درآن لطف خداوند بر جان و جسم فرزندان شما تجلی نموده و آنها را سربلند کرد. حماسه­ ای که بار دیگر قدرت ایمانی مردم انقلابی را نمایان ساخت و خط بطلانی بر دسائس شوم روبه­ صفتان عالم کشید.

رزمایش نه دی به حق، فراخوانی بود به ملت بصیر و جان­ برکف ایران تا پایبندی و لبیک دیرینه خود به ندای ابراهیمی امام بزرگوار را به گوش جهانیان برسانند. ندایی که مخاطبانش همه­ ی حق­ طلبان و مستضعفین عالمند و چه زیبا و عینی شده است طلیعه­ ی بیداری و تنبه امت اسلام به توحید کلمه و برائت از مشرکین.

رهبر عزیزتر از جان
این روزها که خاطره­ ی شیرین نهم دی را برایمان به ارمغان دارد، بهانه­ ای خواستیم تا ضمن تبریک به محضرتان، یادآور شویم که جوانان این مرزوبوم با اقتدای به عباس­ بن­ علی(علیه السلام)، منتهای آمالشان را لبخند رضایت مولای خود می دانند و در پی کسب این حلاوت در جبهه های فرهنگ، اقتصاد، علم و امنیت؛ لباس جهاد به تن کرده­ اند.

با اطمینان به وعده ­ی الهی، نصرت امام منتظر(عجل الله فرجه الشریف) و رهنمود توحیدی شما، آینده­ ی مسلمین را درخشان و دست­ یافتنی می­ بینیم و از شما تقاضای دعای خیر مستمر داریم چراکه حب دنیا لحظه­ ای از کمین نمی ­نشیند.

حال با گذشت نزدیک به 4 دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی، امروز جوانانی که دل در گرو آرمان های  امام روح الله دارند به این باور رسیده اند که حل مشکلات جاری کشور و چالش های پیش روی نظام اسلامی  و آغاز یک حرکت  پرشتاب در راه پیشرفت و تعالی این مرز بوم در گرو مبارزه با نگاه غیر انقلابی و بازگشت به رویکرد های اصیل انقلاب اسلامی است. امروز جریان جوان انقلابی کشور، با تمسک به خداوند متعال و حفظ روحیه انقلابی خود، اعلام وجود می کند و در محضر خدای سبحان عهد می بندد که تلاش خواهد کرد که همواره در مسیر تحقق آرمان‌های حضرت امام (ره) و منویات مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) گام بردارد و با توجه به شکل گیری جریان جدید در بدنه امت حزب الله بنام جریان جوان انقلابی، چارچوب های انقلاب اسلامی را معیارکار و قضاوت خود قرار دهد. در همین راستا لازم می دانیم نکات ذیل را مورد تاکید قراردهیم:

 جریان جوانان مومن و انقلابی تا پای جان از انقلاب اسلامی این یادگار ارزشمند حضرت روح الله دفاع خواهد کرد و در راه حفظ و تبیین اصول انقلاب اسلامی و مبارزه با خط تحریم امام امت و ارائه جمهوری اسلامی تقلبی با هیچ جریان، گروه، دسته و حزبی مماشات نخواهد کرد و نخواهد گذاشت آرمان ها و ارزش های اصیل این حرکت مردمی دستخوش تغییر و تحریف توسط افراد و جریانات سیاسی بشود.

 به عنوان حافظان و وارثان انقلاب همواره نهال عدالتخواهی را در وجودمان آبیاری می کنیم و خود را مسئول پیگیری مبارزه با انواع مفاسد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می دانیم و نخواهیم گذاشت از این دست اقدامات خائنانه چهره نورانی انقلاب امام روح الله را مکدر کند.

 آماده سازی زمینه تشکیل حکومت مهدوی از دیرباز آرمان جنبش دانشجویی بوده است، در همین راستا نگاهی بالاتر از مرزهای جغرافیایی به کشور های اسلامی منطقه داشته و همچنین بر اساس اصل مسلم دفاع از مظلوم و ایستادگی در مقابل ظالمان و خونخواران هیچگاه دست از حمایت جبهه مقاومت نخواهد کشید و با برادران ایمانی خود، خارج از مرزها مبارزه را تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی و گروهک های تکفیری ادامه خواهد  داد.

ما دانشجویان انقلابی هیچگاه نخواهیم گذاشت ابعاد جرائم و جنایات افرادی زمینه پیدایش فتنه های گوناگون داخلی در کشور را فراهم آورند و رای و نظر مردم را به سخره گرفتند، امنیت ایران اسلامی را به خطر انداخته و کشور را به لبه پرتگاه بردند؛ قبل از اعلام توبه و برائت از اقدامات خود و پذیرش مسئولیت اقدامات خود  حیات سیاسی مجدد پیدا کرده و وارد دانشگاه های کشور شوند.

افسران جوان جنگ نرم هرگز جنایات و دشمنی های استکبار عظیم جهانی و نظام سلطه را فراموش نخواهند کرد و سر فصل استکبارستیزی هر روز بیش از روز قبل در مکتب فکری ما با تمام ملزوماتش پررنگ تر خواهد  شد و جریان تازه نفس انقلابیون جوان سد محکمی در مقابل انواع نفوذهای سیاسی و فرهنگی و اقتصادی دشمنان انقلاب اسلامی خواهد بود.

تشکل های دانشجویی ارزشی و انقلابی خدمت به پیشرفت کشور عزیزمان ایران را امری واجب و ضروری تلقی کرده و در این راستا  تمام تلاششان را در جهت رونق بخشیدن به تولید داخلی و شکوفا کردن ظرفیت های ملی به کار خواهند گرفت و تا فتح تمام قله های علمی از پای نخواهند نشست و به عنوان پرچمداران گفتمان انقلاب اسلامی در دانشگاه های کشور اجازه نخواهند داد هیچ شخص و گروه و جناحی مجامع علمی کشور را تبدیل به باشگاه های سیاسی کرده و از این جنبش پویا و سرزنده به نفع مقاصد خودش سواستفاده کند و در مسیر حرکت عظیم دانشجویان به سمت کمال و رشد انقلابی انحرافی ایجاد کند.

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة والنصر واجعلنا من خیر اعوانه و انصاره

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته


1.  بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت
2.  بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر
3.  بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی تهران
4.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر
5.  بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد
6.  بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما
7.  بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر رجایی
8.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآن تهران
9.  انجمن علمی دانشکده علوم قرآن تهران
10.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد پرند
11.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران غرب
12.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات
13.  بسیج دانشکده فنی مهندسی شهید عباسپور
14.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج
15.  بسیج دانشجویی دانشگاه خوارزمی
16.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کرج
17.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ماهدشت
18.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد هشتگرد
19.  بسیج دانشجویی دانشگاه محیط زیست کرج
20.  بسیج دانشجویی دانشگاه کشاورزی امام خمینی
21.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اشتهارد
22.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی
23.  بسیج دانشجویی دانشگاه یزد
24.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
25.  جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
26.  بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی
27.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اردبیل
28.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اردبیل
29.  بسیج دانشجویی دانشگاه فنی رازی
30.  بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی اردبیل
31.  بسیج دانشجویی دانشگاه فنی فاطمه (سلام الله علیه)
32.  بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اردبیل
33.  جامعه اسلامی دانشگاه محقق اردبیلی
34.  هیئت مکتب الشهداء دانشگاه محقق اردبیلی
35.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ارس آباد،
36.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشکین شهر
37.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خلخال،
38.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گرمی،
39.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نمین،
40.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بیله سوار
41.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سرعین
42.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نیر
43.  بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران
44.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
45.  بسیج دانشجویی دانشگاه کشاورزی ساری
46.  بسیج دانشجویی دانشگاه بین الملل رامسر
47.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بابل
48.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ساری
49.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مازندران
50.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد ساری
51.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد تنکابن
52.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد چالوس
53.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نور
54.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بهشر
55.  بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل
56.  بسیج دانشجویی دانشگاه آیت الله آملی آمل
57.  بسیج دانشجویی دانشگاه اراک
58.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اراک
59.  بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر اراک
60.  بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی تفرش
61.  انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه  تفرش
62.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه  اراک
64.  هییت دانشجویی محبان اهل بیت علیهم السلام دانشگاه ملی اراک
65.  هیئت دانشجویی فاطمیون دانشگاه علوم پزشکی اراک
66.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اراک
67.  هیئت دانشجویی محبان الحسین علیه السلام دانشگاه آزاد اسلامی اراک
68.  انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه آزاد اراک
69.  بسیج دانشجویی ددانشگاه جامع لرستان
70.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد لرستان
71.  جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان
72.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند
73.  بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج
74.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج
75.  بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یاسوج
76.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور یاسوج
77.  بسیج دانشجویی دانشکده فنی یاسوج
78.  بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی یاسوج
79.  بسیج دانشجویی دانشگاه سماء یاسوج
80.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دهدشت
81.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دهدشت
82.  بسیج دانشجویی دانشکده صنعت و معدن چرام
83.  بسیج دانشجویی دانشکده نفت و گاز گچساران
84.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گچساران
85.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران
86.  بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد
87.   بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد مشهد
88.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد
89.  بسیج دانشجویی دانشگاه سجاد
90.  بسیج دانشجویی دانشگاه خیام
91.  جامعه اسلامی دانشگاه  فردوسی مشهد
92.  جامعه اسلامی علوم پزشکی مشهد
93.  بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز
94.  جامعه اسلامی دانشجویان شیراز
95.  مجمع یادواره شهدا دانشگاه شیراز
96.  مجمع دختران مسلمان دانشگاه سیراز
97.  مجمع آرمان دانشگاه شیراز
98.  هیأت محبین دانشجویان دانشگاه شیراز و علوم پزشکی شیراز
99.  شورای اسلامی خوابگاههای دانشگاه شیراز
100.  بسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس
101.  بسیج دانشجویی دانشکده ی کشاورزی براز جان
102.  بسیج دانشجویی دانشکده ی امام خامنه ای
103.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تحصیلات تکمیلی بوشهر
104.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد واحد بوشهر
105.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دشتستان
106.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد واحد گناوه
107.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد واحد اهرم
108.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد واحد کنگان
109.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد واحد خورموج
110.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد واحد دیلم
111.  بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی واحد بوشهر
112.  بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی واحد شبانکاره
113.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
114.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس
115.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
116.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول
117.  بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خامنه ای (مدظله)
118.  بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گرگان پردیس امام خمینی (ره)
119.  بسیج دانشجویی دانشگاه جامع گلستان
120.  بسیج دانشجویی دانشگاه گنبد کاووس
121.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گرگان
122.  بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستان
123.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر
124.  بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان گنبد کاووس
125.  بسیج دانشجویی دانشگاه شرق گلستان
126.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز آق قلا
127.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز کردکوی
128.  بسیج دانشجویی دانشکده سما گرگان
129.  بسیج دانشجویی دانشگاه لامعی گرگان
130.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور علی اباد کتول
131.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آزادشهر
132.  جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه جامع گلستان
133.  قرارگاه دانشجویی اسیاف استان گلستان
134.  بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان
135.  بسیج دانشجویی دانشگاه زابل
136.   بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل
137.   بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل
138.   بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان
139.  بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر
140.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاش
141.   بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خاش
142.   بسیج دانشجویی صنعت و معدن خاش
143.   بسیج دانشجویی بهداشت و سلامت خاش
144.   بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایرانشهر
145.  جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
146.  بسیج فرهنگیان پردیس خواهران امام سجاد خراسان جنوبی
147.  بسیج فرهنگیان پردیس برادران امام سجاد خراسان جنوبی
148.  بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان
149.  بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد سنندج
150.  بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد بانه
151.  بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد قروه
152.  بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد سقز
153.  بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد مریوان
154.  بسیج دانشجویی دانشگاه های آزاد بیجار
155.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد سنندج
156.  بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان سنندج
157.  مجمع ادوار بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی
158.  بسیج دانشجویی دانشگاه کوثر بجنورد
159.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد
160.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز بجنورد
161.  بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی بجنورد
162.  بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای پسران دارالفنون بجنورد
163.  بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای خواهران انقلاب اسلامی بجنورد
164.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی بجنورد دانشگاه
165.  بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی اشراق بجنورد
166.  بسیج دانشجویی موسسه آموزش عالی حکیمان بجنورد
167.  بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بجنورد
168.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شیروان
169.  بسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی شیروان
170.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیروان
171.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی جاجرم
172.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جاجرم
173.  بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی جاجرم
174.  بسیج دانشجویی  دانشکدهٔ فنی جاجرم
175.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین
176.  انجمن اسلامی دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین
177.  بسیج دانشجویی مجمع آموزش عالی اسفراین
178.  بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی اسفرایین
179.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی اسفراین
180.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اسفرایین
181.  بسیج دانشجویی دانشگاه کشاورزی شیروان
182.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گرمه
183.  بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی گرمه
184.  بسیج دانشجویی دانشگاه ایلام
185.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایلام
186. انجمن اسلامی دانشجویان فنی کرمانشاه
187.  جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه نجف آباد
188.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهر مجلسی
189.  تشکل رایحه ظهور دانشگاه آزاد مبارکه
190.  بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
191.  بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اصفهان
192.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی اصفهان
193.  جامعه اسلامی دانشگاه هنر اصفهان
194.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان
195.  بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اصفهان
196.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان
197.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان
198.  بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان
199.  بسیج دانشجویی دانشگاه مهاجر اصفهان
200.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد
201.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خمینی شهر
202.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دولت آباد
203.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دولت آباد
204.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآن دولت آباد
205.  بسیج دانشجویی دانشگاه سپهر دولت آباد
206.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نجف آباد
207.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا
208.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان
209.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهین شهر
210.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان
211.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
212.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان
213.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نایین
214.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نطنز
215.  بسیج دانشجویی دانشگاه شهید اشرفی اصفهان
216.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمیرم
217.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خوانسار
218.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گلپایگان
219.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تیران
220.  بسیج دانشجویی علمی کاربردی مبارکه
221.  بسیج دانشجویی دانشگاه جامع هرمزگان
222.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
223.  بسیج دانشجویی دانشگاه قم
224.  بسیج دانشجویی دانشگاه پردیس فارابی قم
225.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قم
226.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قم
227.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم
228.  بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی قم
231.  بسیج دانشجویی خواهران پیام نور یزد
232.  بسیج دانشجویی دانشگاه فنی امام علی(ع) یزد
233.  بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان
234.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رشت
235.  بسیج دانشجویی دانشکده فنی فومن، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران
236.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان
237.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودسر
238.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رودسر
239.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز کلاچای
240.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی واحد استانه اشرفیه
241.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور املش
242.  بسیج دانشجویی آموزشکده فنی مهندسی معین رشت  
243.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تالش
244.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تالش
245.  بسیج دانشجویی آموزشکده فنی مهندسی شهید چمران رشت
246.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز رشت
247.  بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد اسلامی واحد فومن و شفت
248.  بسیج دانشجویی آموزشکده فنی امام جعفر صادق(ع) آستانه اشرفیه
249.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد لنگرود
250.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد صومعه سرا
251.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد آستانه
252.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد منجیل
253.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد رضوانشهر
254.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت آب و برق گیلان
255.  دانشگاه علمی کاربردی واحد بهزیستی برازجان
256.  بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز
257.  بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
258.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهواز
259.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دزفول
260.  بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آبادان
261.  بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهواز
262.  بسیج دانشجویی دانشگاه جهاد دانشگاهی اهواز
263.  جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه نفت اهواز
264.  بسیج دانشجویی دانشگاه نفت اهواز
265.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
267.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
268.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند
269.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه
270.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه رازی کرمانشاه
271.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی و دریانوردی چابهار
272.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
273.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
274.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان
275.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شیراز
276.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اراک
278انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
279.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد
280.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان
281.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر
282.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد واحد ایذه
283.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور
284.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم
285- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه قم (واحد خواهران)
286.  انجمن اسلامی دانشجویان پردیس فارابی دانشگاه تهران
287.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
288.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی
289.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی
290.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
291.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
292.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی
293.  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج
294.  انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان
295.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی مراغه
296.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
297.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
298.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل
299.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
300.   دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان
301.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز - کرج
302.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام
303.  بسیج دانشجویی  دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
304.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
305.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران
306.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)
307.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران
308.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
309.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارتش
310.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
311.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
312.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
313.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار
314.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد
315.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
316.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی تربت جام
317.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور
318.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
319.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی اسفراین
320.  بسیج دانشجویی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور-اهواز
321.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی دزفول
322.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان
323.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آبادان
324.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی شوشتر
325.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان
326.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سمنان
327.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود
328.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل
329.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
330.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر
331.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم
332.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
333.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا
334.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی گراش
335.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی لارستان
336.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین
337.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم
338.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سنندج
339.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بم
340.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت
341.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
342.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان
343.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی سیرجان
344.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
345.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
346.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گرگان
347.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی رشت
348.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خرم آباد
349.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل
350.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ساری
351.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک
352.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی خمین
353.  بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ساوه
354.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس
355.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان
356.  بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد
357.  بسیج دانشجویی دانشگاه علم و هنر یزد
۳۵۷- هیئت سائلین العباس(ع) دانشگاه آزاد بوشهر
 ۳۵۸-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس
 ۳۵۹-هیئت محبین اهل بیت(ع) دانشگاه خلیج فارس
۳۶۰-کانون قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه خلیج فارس
۳۶۱-کانون یاس دانشگاه خلیج فارس
۳۶۲ کانون مهدویت دانشگاه خلیج فارس
۳۶۳-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
۳۶۴-هیئت منتظران بقیه الله دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
۳۶۵-کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
 ۳۶۶-بسیج دانشجویی دانشکده فنی مهندسی جم
 ۳۶۷- جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده فنی مهندسی جم
 ۳۶۸-هیئت محبین اهل بیت(ع) دانشکده فنی مهندسی جم
۳۶۹-قرارگاه دانشجویی اقتصاد مقاومتی شهید احمدی روشن استان بوشهر
 ۳۷۰-قرارگاه دانشجویی شهید زین الدین استان بوشهر
 ۳۷۱-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بوشهر
۳۷۲-بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت معلم علامه طباطبایی بوشهر
۳۷۳-بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت معلم بتت الهدی صدر بوشهر
۳۷۴-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برازجان
۳۷۵- بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد برازجان
 ۳۷۶-بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی برازجان
 ۳۷۷-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرم
۳۸۸-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دلوار
 ۳۸۹-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خورموج
۳۹۰-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دیر
۳۹۱-بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دیر
۳۹۲-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کنگان
۳۹۳-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور عسلویه
۳۹۴- بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جم
۳۹۵ بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جم
۳۹۶- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گناوه
۳۹۷- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شبانکاره
۳۹۸- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دیلم
۴۰۰- بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خارگ
۴۰۱-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل
۴۰۲-جنبش عدالتخواه دانشگاه زابل
۴۰۳- بسیج دانشجویی پیام نور ایلام
۴۰۴- بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ایلام
۴۰۵- بسیج دانشجویی دانشگاه فنی ایلام
 ۴۰۶- بسیج دانشجویی دانشگاه سما ایلام
۴۰۷- بسیج دانشجویی دانشگاه باختر
۴۰۸-بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایلام
۴۰۹- بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی ایوان
۴۱۰- بسیج دانشجویی پیام نور ایوان
۴۱۱- بسیج دانشجویی ازاد ایوان
۴۱۲-بسیج دانشجویی پیام نور چوار
۴۱۳-بسیج دانشجویی پیام نور سرابله
۴۱۴-بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرانی ایلام
۴۱۵-بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مهران
۴۱۶-بسیج دانشجویی ازاد مهران
۴۱۷-بسیج دانشجویی ازاد دره شهر
۴۱۸-بسیج دانشجویی پیام نور دره شهر
۴۱۹- بسیج دانشجویی ازاد ابدانان
۴۲۰-بسیج دانشجویی پیام نور ابدانان
۴۲۱-بسیج دانشجویی پیام نور ملکشاهی
۴۲۲-بسیج دانشجویی ازاد دهلران
۴۲۳-بسیج دانشجویی پیام نور دهلران
۴۳۳-بسبج دانشجویی علمی کاربردی دهلران
۴۳۴-جنبش عدالتخواه دانشگاه یاسوج
۴۳۵- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه
۴۳۶-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
۴۳۷- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ایلام
۴۳۸- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین
۴۳۹- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد سبزوار
۴۴۰-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد خمینی شهر
۴۴۱- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد قم
۴۴۲- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد همدان
۴۴۳- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س)
۴۴۴-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب
۴۴۵- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان
۴۴۶- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بیرجند
۴۴۷- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز
۴۴۸- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران
۴۴۹- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری
۴۵۰- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر
۴۵۱- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه
۴۵۲-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل
۴۵۳- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان
۴۵۴-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
۴۵۵-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهرکرد
۴۵۶-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهیدباهنر کرمان
۴۵۷-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز
۴۵۸-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی تهران
۴۵۹-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
۴۶۰-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان
۴۶۱-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند
۴۶۲-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند تبریز
۴۶۳-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم
۴۶۴-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اراک
۴۶۵-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
۴۶۶-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان
۴۶۷-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۴۶۸-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد
۴۶۹-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
۴۷۰-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
۴۷۱-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان
۴۷۲-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم قضایی
۴۷۳-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه قم
۴۷۴-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان
۴۷۵-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان
۴۷۶-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان
۴۷۷-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان
۴۷۸-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه مراغه
۴۷۹-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ملایر
۴۸۰- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید منتظری مشهد
۴۸۱-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید مهاجر اصفهان
۴۸۲-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه ولیعصر رفسنجان
۴۸۳-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان
۴۸۴-انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شهرکرد
۴۸۵-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهان
۴۸۶-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مشهد
۴۸۷-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
۴۸۹-جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان
490. انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه زابل
491. انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

سه شنبه, 07 دی 1395

 

   بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه ۳۴ تشکل دانشگاه های استان اصفهان

در خصوص حواشی جشن دانشگاه هنر اصفهان

یکی از چیزهائی که من بجد توصیه میکنم، پرهیز از ابتذال در کارهای فرهنگی و هنری است؛ مراقب باشید. (رهبر معظم انقلاب)

با گذشت چهارده قرن از نجات بشریت از ورطه سقوط، جهل و ابتذال و پس از گذشت بیش از سه دهه تسری ارزش های ناب انقلاب اسلامی همچون سلامت اخلاقی در جامعه، متاسفانه با عینیت یافتن موضوع مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب یعنی «نفوذ در سیستم نخبگانی کشور» خصوصا مبدا تحولات جامعه یعنی دانشگاه، شاهد برگزاری برنامه ای غیر متعارف و تاسف برانگیز در دانشگاه هنر اصفهان بودیم. دهان کجی به اسلام و انقلاب و بازگشتی جاهلانه به ابتذال، آن هم در فضاهای آموزشی و تربیتی، در این برنامه وجود داشت که مایه تاسف جامعه دانشجویی، دانشگاهی و نخبگانی استان اصفهان به عنوان یکی از استان های پیشرو در عرصه علم و علم اندوزی بود.

این ابتذال و فساد آن جا به اوج رسیده و مذموم تر از هر زمان دیگری است که دانشگاهی همچون دانشگاه هنر اصفهان بستر آن شود، مگر نه اینکه اصفهان پایتخت فرهنگ و هنر اسلامی است؟ مگر نه اینکه دانشگاه هنر اصفهان باید محلی باشد برای تربیت و رشد هنرمندان متعهد؟ هنجار شکنی ها و دهان کجی ها به ارزش ها ؟

چرا مسئولان نالائق دانشگاه هنر اصفهان سهل انگاری و اهمال خود  در به وجود آمدن این برنامه ننگین را قبول نکرده و تنها سخن از مجازات دانشجویان به زبان می آورند؟ امروز عملکرد دانشگاه هنر اصفهان در شان جامعه دانشگاهی و مردم ملت شریف اصفهان و حتی جامعه هنرمندان متعهد ایران اسلامی نیست چرا که مامنی برای نمایش مدل ها و الگوهای پوشش غربی شده است. اکنون نیز می بینیم دانشگاه هنر اصفهان که بایستی مهد تمدن ایران اسلامی باشد، با شرمندگی به محل برگزاری جشنی که سنخیتی با فرهنگ اصیل اسلامی ندارد،  تبدیل شده است.

گویا مسئولین دانشگاه هنر اصفهان فراموش کرده است که آبروی دانشگاه، آبروی نظام است. گویا فراموش کرده است دانشگاه مبدا تحولات جامعه است و بدتر آنکه گویا اصول اسلام را فراموش کرده و برگزاری چنین برنامه ای در دانشگاه هنر اصفهان را طبیعی می دانند که تاسف بسیار دارد! آیا واقعا برگزاری جشن مختلط و هنجارشکنانه و فراهم آوردن محیطی گناه آلود همچون عصر انحرافات اخلاقی رژیم منحوس پهلوی، طبیعی است؟ اگر وقوع این بی غیرتی در دانشگاه هنر پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، طبیعی است، بهتر است رئیس و مسئولین دانشگاه از کرسی خود کناره گیری کرده و به فکر آخرت خود باشد تا دانشگاه هنر اصفهان مامنی برای افول نیروی معنوی نباشد.

بدون شک ابتذال به وجود آمده در دانشگاه توسط دانشجویان محکوم است؛ اما گویا مدیران دانشگاه فراموش کرده اند که مسئول هستند و باید در مقام پاسخ به مسئولیت کارهای خود باشند لیکن با حضور لیبرال مسلکان و انفعال آن ها در حفظ فضای اسلامی و سالم دانشگاه در جهت کسب علم و حرکت به سمت قله های پیشرفت، وضع از این بهتر نخواهد شد.

از آنجا که سرنوشت هر قومی به دست خود رقم میخورد، دانشجویان انقلابی دانشگاه های استان اصفهان در این زمینه احساس شرمساری و تاسف کرده و لازم است و بر خود واجب می دانیم که اعلام کنیم که تکرار این دست وقایع و استمرار این رویه را در دانشگاه هنر اصفهان  و همچنین دیگر دانشگاه های استان نمی دهیم. بی گمان زمان آن رسیده است که مسئولین نالایق در دانشگاه هنر اصفهان پاسخگوی این عملکرد ضعیف خود باشند.

همچنین از مسئولین مربوطه در حوزه های نظارتی استان اصفهان و مقامات عالی رتبه در معاونت فرهنگی وزارت علوم انتظار داریم بدون فوت وقت نسبت به ورود به مسائل و معضلات این دانشگاه همچنین پیگیری حواشی این جشن هنجار شکنانه اقدام کنند. باشد که خداوند متعال اسلام و انقلاب اسلامی، دانشگاه و دانشجویان ایران اسلامی را بیش از پیش حفظ بدارد.

بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

انجمن اسلامی دفتر تحکیم وحدت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه هنر اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان

بسیج دانشجویی دانشگاه مهاجر اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خمینی شهر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دولت آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه پيام نور دولت آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآن دولت آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه سپهر دولت آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نجف آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شاهین شهر

بسیج دانشجویی دانشگاه مالک اشتر شاهین شهر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کاشان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نایین

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نطنز

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید اشرفی اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور سمیرم

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خوانسار

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گلپایگان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تیران

سه شنبه, 30 آذر 1395

 

 

 

 

تشکل‌های دانشجویی دانشگاه اصفهان طی نامه‌ای به برگزاری برنامه حزب ندای ایرانیان در دانشگاه اصفهان و ورود جناح‌های سیاسی به این دانشگاه اعتراض کردند.

متن کامل نامه به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیم


امام خامنه ای(حفظه الله) در دیدار با اساتید دانشگاه ها در سال 93: «من خواهش می‌کنم از مدیران دانشگاه‌ها و مسئولان گوناگون مدیریّتى که دانشگاه را مرکز جوَلان سیاسى و تلاش‌ها و فعّالیّت‌هاى جناح‌هاى سیاسى قرار ندهید. سمّ مهلک حرکت علمى این است که دانشگاه‌ها تبدیل بشوند به باشگاه‌هاى سیاسی»


اعضای محترم شورای تأمین استان اصفهان


به نمایندگی از دانشجویان انقلابی دانشگاه اصفهان و برای اعتراض به آلوده کردن محیط دانشگاه اصفهان به فعالیت‌های حزبی و حضور مستقیم احزاب این نامه را خدمتتان نگارش می‌کنیم.
بزرگواران،


محیط دانشگاه که محیطی علمی و به دور از هرگونه فعالیت حزبی و جناحی است، باید سرشار از آگاهی‌های اجتماعی و سیاسی باشد. این مهم با استفاده از ساختارهایی نظیر تشکل‌های دانشجویی محقق می‌شود. باید توجه داشت که مهم‌ترین آفت این نشاط، سیاست زدگی محیط دانشگاه است و این سیاست زدگی با حزب بازی و جناح بازی به وجود می‌آید. وقتی در روز روشن، با چراغ سبز برخی مسئولین دانشگاه، یک حزب به طور رسمی و با بیرق و پرچم خود وارد دانشگاه اصفهان شده و در مهم‌ترین و اصلی‌ترین تالار دانشگاه برنامه برگزار می‌کند و از نام و اعتبار دانشگاه سوء استفاده می‌کند، نه تنها آن نشاط و طراوت سیاسی لگدمال شده، بلکه سیاست زدگی و جناح بازی در دانشگاه مرسوم و رایج می‌شود. اگر دانشجویان انقلابی دانشگاه اصفهان نسبت برنامه اخیر بنیاد امید ایرانیان اصفهان در دانشگاه اصفهان تجمع یا اقدامات شدید مشابه را انجام نداده‌اند صرفا به احترام حضور دکتر محمدرضا عارف بوده است که از رجل مهم و محترم سیاسی کشور به حساب می‌آیند. هر چند عده‌ای در مراسم حرمت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را هم نگه نداشته و صحبت‌هایی را مطرح کردند که به دور از اصول و مبانی انقلاب عزیز اسلامی بود و در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.


اعضای محترم شورای تأمین استان اصفهان،


این سومین بار است که عده‌ای معلوم الحال، فضای دانشگاه اصفهان را آلوده به مسائل حزبی می‌کنند. قبل از این جلسه نیز دو بار در سال جاری تحت عناوینی همچون گردهمایی اصلاح طلبان استان اصفهان اقدام به برگزاری جلسات حزبی در دانشگاه کرده‌اند. بنابراین جای چشم پوشی و سهل انگاری نیست چرا که سازوکار این عملکرد از سهو و خطا گذشته و گویا حضور احزاب سیاسی در دانشگاه در حال تبدیل شدن به یک روال عادی است. تا فرصت فوت نشده باید در مقابل این مسیر ایستاد وگرنه دانشگاه را به همان ترکستانی می‌برد که رهبر معظم انقلاب مرتباً و موکداً به آن هشدار داده‌اند. در نهایت صراحت و البته ادب، از زبان دانشجویان انقلابی دانشگاه اصفهان اعلام می‌کنیم چنین اقداماتی در دانشگاه اصفهان ممنوع بوده و در صورت تکرار مراتب شدیدترین اعتراضات دانشجویان این دانشگاه به منصه ظهور خواهد رسید.


عزیزان،
مراسم مذکور که در روز شنبه 27 آذر ماه برگزار شد، از سه جنبه دیگر نیز قابل نقد و نکوهش است.


اولاً حضور برخی مسئولان بلندپایه استان اصفهان در این مراسم ذیل شخصیت حقوقیشان، بسیار جای پرسش دارد. مگر طبق قوانین چنین مسئولیت‌ها و مقاماتی موظف به بی‌طرفی و پرهیز از فعالیت‌های حزبی در دوران مسئولیتشان نیستند؟ نکند می‌خواهند بیان کنند در روز تعطیل مسوولیتی به دوش نداشته و یا مرخصی ساعتی برای حضور در این مراسم کاملا سیاسی گرفته اند؟ لذا اگر در باب قانون توجیه نبوده اند (که بسیار بعید است) باید به آن‌ها تذکر داده شود و اگر با علم به قانون در این مراسم حضور داشته‌اند که خطاکارند و شایسته‌ی بازخواست و مجازات.


دوماً چرا در حضور یکی از اعضای تأثیرگذار مجمع تشخیص مصلحت نظام، عده‌ای با صدای رسا، صحبت‌هایی شبه دار و ناروا نظیر اسلام رحمانی را مطرح می‌کنند. با ساده‌ترین استدلالات می‌توان ثابت کرد که اسلام عین رحمانیت و رحمانیت عین اسلام است. آیا در دین اسلام که پیامبر آن رحمه اللعالمین است، صحبت کردن از اسلام رحمانی نوعی حشو و شاید دهن کجی به مفاهیم جهادی و انقلابی اسلام نیست؟ چرا در مقابل این هجمه‌ها به اصلی ترین مفاهیم انقلاب و بیان مفاهیم ضاله‌ای چون "اسلام رحمانی" که مورد نکوهش رهبر انقلاب نیز قرار گرفته است موضع گیری از طرف جنابتان صورت نمی‌گیرد؟


سوماً آیا بیان مسائلی همچون رفع حصر سران فتنه، که از جمله مسائل زرد سیاسی و فاقد پشتوانه قانونی است در چنین مراسم رسمی شایسته است؟ آیا شما و بیان کنندگان این موضوع نمی‌دانید که سران فتنه اولاً خائن به ملت هستند و ثانیاً مورد مرحمت نظام قرارگرفته اند که به جزای خیانتشان نمی‌رسند؟ پس چرا درباره یاوه گویی‌های مکرر متقاضیان رفع حصر پاسخی در خور داده نمی‌شود؟ از زبان دانشجویان دانشگاه اصفهان به گوش مبارکشان برسانید که اگر حصر رفع شود و دادگاه سران فتنه برگزار شود سرنوشت و حکمی به جز عدم و نیستی در انتضار خائنان به نظام و ملت نخواهد بود.


درپایان لازم می‌دانیم بار دیگر با تأکید بر منویات حضرت روح الله(ره) و رهبر معظم انقلاب مبنی بر اجتناب از آلوده کردن فضای دانشگاه به مسائل حزبی، مراتب اعتراض خود را نسبت به برگزاری این مراسم در دانشگاه اصفهان اعلام و خواهان بررسی و پیگیری این موضوع از جانب شما بزرگواران هستیم.


والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


امضا کنندگان:


بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان


انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان


جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های اصفهان و علوم پزشکی

رونوشت به:


شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران


وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران


وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران


دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان اصفهان


فرماندهی محترم سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان


دفتر نمایندگان محترم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری


دفتر دکتر محمدرضا عارف، نماینده محترم تهران در مجلس شورای اسلامی


دفتر نمایندگان محترم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی

چهارشنبه, 17 آذر 1395

 

 

 

بعد از گذشت چند روز از تصویب قانون تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران در مجلس سنای آمریکا، ۲۰ تشکل دانشجویی استان اصفهان اعم از بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان و انجمن اسلامی دانشجویان نامه‌ای را به رئیس جمهور نوشتند.


در ابتدای این نامه آمده است: ملت شریف ایران آنطور که شما و جناح‌های مختلف سیاسی شاهد آن بودید، با حضور پر شکوه در صحنه خطیر انتخابات سال ۹۲ مشت محکمی بر دهان یاوه گویان کوبیده و با اعتماد به شما و برنامه‌هایتان، با صبری انقلابی و مثال زدنی در انتظار تحقق شعارهای پر رنگ و لعابی همچون گشایش‌های اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی در ۱۰۰ روز به همراه حفظ دستاوردهای ملی بوده‌اند.


دانشجویان اصفهانی بیام کردند: استقرار شما در راس قدرت اجرایی کشور آغازی بر فرآیند پر مخاطره مذاکره و به بیانی تعامل با قدرت‌های جهانی بود؛ سوا از منشا فکری این نگاه و درست و غلط بودن آن، تلاش‌ها و زحمات دستگاه دیپلماسی کشور منجر به تهیه سند تعهدآوری شد که امروز آن را با نام برجام می شناسیم اما گویا این تعهد برای ایران است و طرف‌های مقابل الزامی به اجرای تعهدات خود ندارند.


به انتقادهایمان القاب سخیف نسبت می‌دهند، اما چه کنیم که نگران آینده انقلابیم!


در ادامه این نامه خطاب به روحانی بیان شده است: از آنجا که ما دانشجویان انقلابی، شما را در جایگاه برادری برای جنبش دانشجویی انقلابی می‌بینیم بر خود واجب میدانیم از رویه جنابعالی و همکارانتان در برخورد با منتقدین این آورده دستگاه دیپلماسی کشور از جمله دانشجویان نقاد و منصف، گلایه خود را اعلام داریم چرا که از همان ابتدای کوبیدن بر طبل توخالی مذاکره با غرب، هر گاه انتقادی از سینه دلسوزی برخواست با القاب و عناوینی سخیف و نازیبا روبرو گشتیم که در شان و جایگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران نبود؛ اما چه کنیم که انقلابی هستیم و نگران آینده انقلاب و ایران عزیز.


تشکل‌های دانشجویی استان اصفهان بیان کردند: علی ای حال پس از آنکه برجام به شکلی غیر منطقی توسط دولت پذیرفته و نظام را متحمل اجرای تعهداتی کرد و پس از آنکه به شکلی غیر مرسوم در مجلس شورای اسلامی رسمیت یافت، بار دیگر شاهد اثبات بد عهدی و درستی عدم اعتماد به غرب علی الخصوص اتم استکبار یعنی آمریکا هستیم که از مصادیق بارز آن همانطور که شما از باب آشنایی با قوانین بین الملل بهتر میدانید اقدام اخیر سنای آمریکا در تمدید تحریم‌های ISA بود.


جرثومه فساد و هم پیمانان آن مطلقا محلی برای اتکا نیستند


دانشجویان اصفهانی ادامه دادند: جناب آقای روحانی! آنچه که از ابتدای مذاکرات هسته‌ای تا به حال از طرف مقابل دیده‌ایم، سندی محکم است مبنی بر این که جرثومه فساد و کشورهای ظلم پیشه هم پیمان آن مطلقا محلی برای اتکا نبوده و اندک دلبستگی‌ای به حمایت آنان باطل است؛ چرا که ظرفیت‌ها و توان داخلی همانطور که در کلام رهبری نیز مشهود است تنها راه رفع معضلات و مشکلات موجود در کشور است.


در ادامه این نامه تاکید شده است: با آنکه خوب می‌دانید و می‌دانیم که تاثر دلسوزان و صاحبان انقلاب یعنی مردم شریف ایران از اقدامات برگشت ناپذیر دولت در صنعت هسته‌ای پا بر جا خواهد بود لیکن حوادث پسابرجام را درسی دیگر برای ملت بزرگ ایران دانسته و آن را به عنوان سندی محکم در جهت اثبات خیانتکاری دشمنان این مرز و بوم در حافظه ثبت می‌نماییم.


وظیفه امروز، یکپارچگی برای کاهش صدمات ناشی از اعتماد بیجا به غرب است


۲۰ تشکل دانشجویی اصفهان عنوان کردند: آنچه که امروز اهمیتی وافر دارد عقده گشایی جناحی و تسویه حساب‌های سیاسی نیست بلکه اتحاد و یکپارچگی جناح‌ها و گروه‌های مختلف برای کاهش صدمات ناشی از اعتماد بیجا به طرف‌های غربی است. دانشجویان انقلابی رسالت خود می‌دانند که از حضرتعالی و دستگاه دیپلماسی کشور بخواهد برای احقاق حقوق حقه مردم اقدامات متقابل و متناسبی انجام دهید تا دشمن عرصه سیاست خارجی را خالی از فرزندان انقلابی این مرز و بوم نبیند. جدای از آنکه ISA در نهایت تمدید شود یا نه، حساسیت شما نسبت به اقدامات آمریکای جهان خوار و همچنین منزوی نشدن جنابعالی در مقابل جو سازی‌های داخلی عده‌ای مغرض و توطئه چینی وطن فروشان خارج نشین ، نیاز امروز ما در عرصه سیاست خارجی است.


به نظرتان بعد از سه سال وقت آن نرسیده جلوی مردم بایستید و رسا فریاد بزنید «مرگ بر آمریکا»؟


در ادامه این نامه خطاب به رئیس جمهور تصریح شده است: جنابعالی در چند روز گذشته اظهاراتی را داشته‌اید، ابتدا در مجلس شورای اسلامی تمدید تحریم‌ها را نقض صریح برجام دانستید، اما بسنده کردن به همین جمله کافیست؟ به نظر شما بعد از تلف کردن سه سال از زمان جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره، وقت آن نرسیده که جلوی مردم ایستاده و شفاف، صریح و رسا فریاد برآورید «مرگ بر آمریکا» و نگاه به داخل کشور  و استفاده از ظرفیت نیروی جوان و آماده به کار را برای حل مشکلات کشورمان در اولویت شخص خویش و دولتتان قرار دهید؟


چرا مسئولیت تفکرات دولتتان را نمی پذیرید و برجام نافرجام را به رهبر انقلاب نسبت می دهید؟


دانشجویان اصفهانی بیان کردند: جناب روحانی! روز گذشته نیز در جمع دانشجویان دانشگاه تهران بیان کردید که در مسأله برجام قدمی برنداشتید مگر اینکه با مقام معظم رهبری مشورت کردید! جدای از اینکه این حرف شما مخالف با صحبت‌های صریح رهبر انقلاب هست، سؤال اساسی اینجاست چرا مسؤولیت اقدامات و تفکرات غلط دولتتان را نمی‌پذیرید و قصد دارید برجام نافرجام را به رهبر انقلاب نسبت دهید؛ چرا آن زمان که مقام معظم رهبری می‌فرمودند به مذاکرات خوش‌بین نیستند شما برجام را آفتاب تابان و معجزه قرن می‌دانستید و اکنون که نتیجه عکس شده می‌گویید با مشورت رهبری انجام دادیم؟


در پایان این نامه خاطرنشان شده است: ضمن ارزوی عاقبت به خیری برای تمامی مردم ایران و مسئولان، لازم است بدانید مردم ایران با تمام وجود خود پشتیبان ولایت فقیه خواهند بود. انشالله تاریخ برای همگی ما درس عبرت باشد.


بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی اصفهان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اصفهان

بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان

بسیج دانشجویی دانشگاه مهاجر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خمینی شهر

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد خمینی شهر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دولت آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دولت آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآن دولت آباد

بسیج دانشجویی دانشگاه سپهر دولت آباد

پنج شنبه, 13 آبان 1395

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَ الَّذینَ کَفَرُوا فَتَعْساً لَهُمْ وَ أَضَلَّ أَعْمالَهُم » (محمد/8)
و کسانی که کفر ورزیدند سقوط و سرنگونی بر آنها باد و ( خداوند ) همه عمل های آنها را تباه و بی اثر گردانید.
مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند. مردم عزیز ایران حقاً چهره منوّر تاریخ بزرگ اسلام در زمان معاصرند، چه کسی است که نداند مردم عزیز ما در سختی هستند و گرانی و کمبود بر طبقه مستضعف فشار می‌آورد، ولی هیچ کس هم نیست که نداند پشت کردن به فرهنگ دوَل دنیای امروز و پایه ریزی فرهنگی جدید بر مبنای اسلام در جهان و برخورد قاطع اسلامی با امریکا و شوروی، فشار و سختی و شهادت و گرسنگی را به دنبال دارد و مردم ما این راه را خود انتخاب کرده‌اند و بهای آن را هم خواهند پرداخت و بر این امر هم افتخار می‌کنند. این روشن است که شکستن فرهنگ شرق و غرب، بی شهادت میسر نیست .(امام خمینی رحمه الله علیه)
سیزده آبان در حافظه ی ملت ایران با جنایات آمریکا، که مصداق اَتَمِّ استکبار است در آمیخته. در چنین روزی در سال 1343 امام خمینی (ره) در اعتراض به تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون به ترکیه تبعید شدند. قانونی که سلطه ارباب بر رعیت را برای روابط آمریکا و ایران تنظیم میکرد و رژیم منحوس پهلوی با كمال وقاحت از اين امر ننگين حمایت كرد و سگ آمریکایی را بر مردم ایران برتری داد. در این روز در سال 57 دانش آموزان انقلابی و مومن ایران بوسیله رژیم منحوس پهلوی با مشاوره ها و حمایت های آمریکا به خاک و خون کشیده شدند و در سال 58 لانه جاسوسی آمریکا که مرکز فتنه و توطئه های آمریکا علیه نظام نوپای انقلاب اسلامی بود توسط دانشجویان انقلابی  به تصرف در آمد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز آمریکا از هر گونه توطئه و شرارت  علیه نظام جمهوری اسلامی فروگذاری نکرده است. آمریکا عامل اصلی ترور هزاران نفر از نخبگان و مردم ایران است و در دفاع مقدس نیز از هر گونه کمک به حکومت منحوس صدام کوتاهی نکرد و تا توانست سعی کرد که از طریق تحریم اقتصادی مردم ایران را در مقابل نظام قرار داده و آنها را از ادامه راه پربرکت امام پشیمان کند و با تهاجم فرهنگی جوانان ایران را از اسلام و قرآن دور نماید؛ لکن نمیدانست که مبنای ملت ایران نه لذت جویی و منفعت طلبی بلکه مبنای آن اسلام و هدفش حکومت بر حق الهی است و ملت بزرگ ایران با تبعیت از ولی امر مسلمین تمام توطئه های دشمن را بی اثر کرده وان شاء الله در ادامه هم بی اثر خواهد کرد.
آمریکا شاید تا آنروز استکبارستیزی امام امت را نمیفهمید اما با پذیرش استعفای دولت سازشکار توسط امام به میزان حقارت خود نزد مسلمین پی برد و دریافت که اینچین حسینی(ع) با همچون یزیدی سازش نمیکند. امید است که فهمیده باشد که نه تنها امام و جانشین برحق ایشان {حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)} بلکه تمام ملت مسلمان از وجود چنین یزیدی در زمین ناراحت و خواستار نابودی تمامی این ابلیسند.
اکنون نیز در مذاکرات هسته ای  آمریکا چهره ی  واقعی خود را  برای چندمین بار نشان داد. در حالی که ایران به تمام تعهدات خود در توافق هسته ای عمل کرد، طرف آمریکایی نه تنها به تعهدات خود عمل نکرده بلکه تحریم های جدید و ضع کرده و لحن تهدید آمیز خود را افزایش داده و دائما در مسیر پیشرفت ایران سنگ اندازی می کند و نشان داد که شیطان بزرگ است و هدفش از مذاکرات هسته ای باز کردن راهی برای نفوذ در کشور و تحمیل خواسته های بعدی خود و نهایتا تهی کردن نظام انقلاب اسلامی ایران از محتوا است. ولی آمریکا باید بدانند ملت غیور ایران بیدار و بصیرند و محال است که تن به خواسته های نامشروعش بدهند و با عنایات الهی و پیروی از ولایت فقیه، بینی او را به خاک خواهند مالید و توطئه های آمریکا را نقش بر آب خواهند کرد و فرعون زمان را به زانو در خوهند آورد.
آمریکا میداند، واگر نمیداند بداند که پیروزی از آن جبهه حزب الله بوده و هست. ما اگر در برجام امتیازی دادیم نتیجه ای بزرگتر گرفتیم، نتیجه ای که نشان داد اگر اندک فاصله ای از ولی امر مسلمین گرفتیم و به بیگانه ی ابلیس صفتی چون آمریکا اعتماد کردیم به همان اندازه چوبش را خواهیم خورد.
ای آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. (شهید مظلوم بهشتی)    
                                                                                                                                                                                                                                والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های اصفهان و علوم پزشکی
بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

 

 

 

استکبار ستیزی

سه شنبه, 20 مهر 1395

 

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم.
درس عاشورا درس فداکاری و دینداری و شجاعت و مواسات و درس قیام لله و درس محبت و عشق است. یکی از درس های عاشورا همین انقلاب عظیم و کبیری است که شما ملت ایران پشت سر حسین زمان و فرزند ابی عبدالله الحسین انجام دادید. خود این یکی از درس های عاشوراست. مقام معظم رهبری

یکشنبه, 11 مهر 1395

 

 


12

 

بسم الله الرحمن الرحیم

شروع سال تحصیلی که نویدآور خنکای دلنشین علم و دانش در محیط دانشگاهی و دانش آموزیست و مقارن است با آغاز هفته ی دفاع مقدس، آغاز روزگار علم آموزی و نائل آمدن به مقام شامخ "دانشجویی" ست. مقامی که علاوه بر سیر و سلوک دادن انسان در عالم علم، او را به دغدغه هایی می آراید که فرا تر از زمین است. نظیر این دغدغه ها را میتوان در وصیت نامه ی دانشجویان شهیدی جست که قدم نهادن جای پایشان افتخاریست برای دانشجویان امروز. حرکت در مسیر این بزرگان میتواند مسیر سعادت را به هر انسان جوینده ای نشان دهد. استفاده کردن از این ذخایر ارزشمند مستلزم تهذیب نفس و مطالعه و پرورش روح انقلابی گری است که به لطف خدا در کالبد تمام دانشجویان کشور دمیده میشود.

از رسالت های مهمی که در دوران دانشجویی بر عهده ی دانشجویان قرار داده می شود، افزایش دغدغه های فرهنگی و اجتماعی و سیاسی در قالب گفتمان "جنبش دانشجویی" است که اهمیت آنها روز به روز در جامعه ی امروز ما و حتی در سطح بین المللی نمایان می شود. صراحتاً میتوان گفت "جنبش دانشجویی" امروز، تنها راه برون رفت از فضای رخوت گونه ی دانشگاه ها و فراهم آورنده ی زمینه ی رشد و تعالی دانشجویان است.

نام مبارک جنبش دانشجویی، میراث ابر مردانی است که در طول تاریخ آن، با تلاش ها و تحمل مصائب فراوان، تعالی آن را موجب شدند. نگاهی گذرا به سیر تحول و تکامل جنبش دانشجویی به هر انسان جویای حقیقتی این مهم را نمایان میکند که جنبش مذکور در طول حیات خود علاوه بر حفظ روند صعودی تعالی خود، بدنه ی خود را از آفات سیاسی، فرهنگی و... حفظ کرده است. "انجمن اسلامی دانشجویان" در طول حیات هفتاد ساله ی خود علاوه بر پافشاری بر آرمان هایی که از بدو تشکیل سرلوحه ی خود قرار داده، به پویایی و نشاط فضاهای دانشگاهی کمک کرده است. در این میان تشکل ها و خطوط فکری مختلفی از این جنبش اشتقاق پیدا کردند که بسته به نوع نگرش، سرنوشت های مختلفی پیدا کردند. برخی خط مشی خود را مبانی گرانقدر اسلام قرار داده و در چهارچوب اخلاق و دیانت، به فعالیت های تشکیلاتی پرداختند. ثبات رویه، اجتناب از جبهه گیری های سیاسی، نصب العین قرار دادن منویات امام خامنه ای و از همه مهمتر پیروی از سیره ی مبارک امام خمینی(ره) از ویژگی های بارز این تشکل هاست. "انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان" با سابقه ای که در محیط دانشگاه دارد، به وضوح نشان داده است که علاوه بر پاسداری از آرمان های تشکیل اولین انجمن های اسلامی دانشجویان، حریت دانشجویی و مطالبه گری دانشجویان را در ادوار مختلف حفظ و بر آن ها تاکید کرده است.

اما مشکل از آن جایی آغاز می شود که متاسفانه در کشور ما، کسانی از قانون و قانون مداری صحبت میکنند که خود در شکستن قوانین اساسی کشور ید طولایی دارند. کسانی کباده ی ادب میکشند که در میدان بی ادبی و جسارت دست بزرگان و پیش قراولان فتنه گر خود را از پشت بسته اند! و کسانی دم از پیروی از خط امام خمینی (ره) میزنند که در اصلی ترین مبانی نظری با ایشان تعارض دارند. مگر نه این است که پیروی از خط امام همانا پیروی از اصل فخیم ولایت فقیه است؟ مگر نه این است که رهرو بودن در مسیر پیر جماران همانا اجتناب از خوی اشرافی گری و دوری از نفاق است؟ و مگر نه این است که اقتدا کردن به امام خمینی(ره‌) مستلزم رعایت اخلاق وادب اسلامیست؟ بنابراین گروهی که آشکارا شعائر دینی و انقلابی را به تمسخر گرفته، اصل فخیم ولایت فقیه را سبک شمرده و در بیانیه ها ی دور از ادب خود، لب به جسارت میگشایند شایسته ی کسب نام پیروی از خط امام(ره) نیستند.

اخیراً عده ی با هویت های استقراضی، به برکت نام های وصله پینه ای و تاریخ انقضادار سعی در خدشه دار کردن نام "انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان" دارند، لازم است اشاره کنیم که این سنگ اندازی ها و مزاحمت های مختلفی که با چراغ سبز برخی مسولین سر راه "انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان" قرار میگیرد از جانب عده ای دانشجو نما است که تعارضات آشکاری با اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند. این خرده تشکل های نوپا درکارنامه ی خود علاوه بر ننگ پیاده نظام بودن جناح های سیاسی و خط گرفتن از اشخاص معلوم الحال، سعی در اکتساب نام انجمن اسلامی دانشجویان برای خود دارند که خود بهتر میدانند شایسته ی آن نیستند.

نام زیبای انجمن اسلامی دانشجویان که بر تارک این تشکل اسلامی می درخشد نشانی از بار سنگین عهدی است که با دانشجویان مسلمان سال های نه چندان دور دانشگاه های کشور بسته ایم. دریغ است که این مسیر نورانی گرفتار تیرگی وابستگی به قدرت ها شود و حریت و آزادگی خویش را با رونویسی از دیکته های پر غلط سیاسیون از دست بدهد . دریغ است که این راه نورانی همانند سرنوشت تشکل های دولت ساخته و مدت دار دچار استحاله و انحراف گردد .

و السلام علی من اتبع الهدی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

صفحه1 از2

آخرین اخبار

yazd

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان

857968
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1545
0
1545
2304345
136236
0
857968

آی‌پی شما: 54.82.112.193
امروز: یکشنبه، 26 آذر 1396 - ساعت: 09:09:50

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی