گزارش جلسه چهارم سانس رنسانس

 

 

 

 

جلسه ی چهارم از سلسله جلسات سانس رنسانس با موضوع هویت دانشجویی برگزار گردید. 
درابتدای جلسه،کلیپی از سخنرانی دبیرسیاسی سابق اتحادیه ی انجمن های اسلامی دانشجویان پخش شد و درادامه آقای پیام مرادی،دبیرسیاسی کنونی اتحادیه،سخنان  کوتاهی درمورد شکل گیری انجمن اسلامی و اتحادیه ی آن فرمودند. 

سانس رنسانس

این موضوع باعث شد ابتدای سخنرانی حجه الاسلام داستانپور،کمی رنگ وبوی سیاسی به خود گیرد و ایشان فرمودند: 
در سیاست اصل بر خدمت به مردم است و سیاسیون باید توجه داشته باشند که  خاءن به دین خدا نباشند. دانشجو باید اصول گرای اصلاح طلب باشد البته نه به معنایی که امروزه از این کلمات استنباط میشود.اصول گرا در اصل به معنی کسی است میگوید درایجادتحولات در جامعه،درناراضی بودن نسبت به شرایط موجود ودغدغه ی تغییر شرایط موجود به سمت رسیدن به شرایط لازم برای ظهور موعود،تابع یک سری اصول و ارزش های انسانی و اخلاقی هستم در صورتی که متاسفانه درحال حاضر اصولگرایی را باتحجرو افراط کردن در دین ومذهب می شناسند. این گونه کلمات(اصلاح طلب و اصول گرا)خود شامل مفاهیم عمیقی هستند که متاسفانه در سیاست امروزه کشور ما دوقطبی بودن جامعه را به همراه داشته است.دانشجو باید اصلاح طلب باشد به این معنی که میخواهم خود وجامعه  ام را اصلاح ،ودرعمل به ارزش ها، کشورم را ارتقا بدهم.اصل کلمه ی اصلاح طلبی به معنای لیبرال بودن نیست.آینده ی کشور دردستان جوانان ودانشجویان است پس باید سعی کنند تا معنای اصلی این کلمات فراموش نشود. 
ایشان درادامه ی مباحث جلسات قبل فرمودند: 
هویت انسان به راحتی قابل توضیح نیست اما اگربتوانیم از بحران های هویت به درستی عبور کنیم قطعا هویت انسانی ما درست شکل گرفته است .مورد اول که دربحران هویت با آن مواجه هستیم، این است که انسان گوهر ناب وجودی خود را گم میکند وباید تلاش کنیم این اتفاق نیفتد. 
مورد دوم دربحران هویت، قطع رابطه با مهربان ترین سرچشمه ی وجود یعنی خداوند است. آیا دین برای انسان محدودیت ایجاد میکند؟؟انسان خود دارای محدودیت است چه مکانی و چه زمانی و در اینجاست که دین کمک میکند انسان محدود ،بهترین انتخاب را از بین تمایلات نا محدود خود داشته باشد در راستای آنها تلاش کند.انسان در وجود خود دارای "وهم" است که تمایلات بی ارزش را باارزش وبزرگ نمایی میکند و با ارزش هارا بی ارزش درچشم انسان جلوه میدهد.حال یک سوال در اینجا مطرح میشود و آن این است که آیا انسان بر همه ی ابعاد تمایلات وخواسته هایش احاطه دارد و میتواند به همه ی آن ها برسد؟؟ 
انسان برای مواجه با تمایلات خود وتعیین اهمیت آنها به سیستم هایی نیاز دارد که شامل: سیستم شناسایی، سیستم ارزیابی، سیستم برنامه ریزی دقیق، سیستم نظارت و سیستم تعهد و ضمانت اجرایی است. دین را خدایی برای انسان ها فرستاده است که آنها را آفریده و از تمامی  نیاز های آنان خبر دارد و انسان زمانی که دین را می یابد ومیپذیرد، به یک قدرت لایزالی تکیه میکند که به تمامی نیاز های او آگاه است. 

499 بازدید
رای دادن به این مورد
(2 رای)
منتشر شده در فرهنگی
کد خبر: 1968

نظرات   

0 #1 جوان انقلابی 1395-09-16 22:15
با سلام
چرا صوت و گزارش جلسه ی پنجم سانس رنسانس را قرار نمی دهید؟
نقل قول

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین اخبار

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی