خدمت جمنا به جریان "راست" و توهم استقلال!

سه شنبه, 22 فروردين 1396 20:40 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

 

در این مدت خیلی در مورد #جمنا و #قبیله_گرایی و وحدت و "یکی برای همه،همه برای قدرت" و ... نوشته اند.
اما به نظرم، ابن مطالب خود، از طرفی دیگر منشا آسیب جدیدی شده اند.
عموما با این پیش فرض تقلیل گرایانه که اصول گرایی مختصر به همین تشکیلات جمنا و همایش ها و دور همی هایش است، هر کس در قاب عکس های جبهه مردمی قرار نگیرد، مستقل و #فراجناحی معرفی میشود.

تا آن جا که مثلا آقای #رییسی با استفاده از همین تنور گرم، یک بیانیه ی خفیف و ضعیف میدهند و از فرش وابستگی به آسمان استقلال عروج میکنند.

مرزبندی های "سیاسی_تاکتیکی" را "هویتی_استراتژیک" تعریف(تحریف) میکنند و در مورد استقلال فلان کاندیدی که همین یکی دو سال پیش در انتخابات مجلس به ائتلاف اصولگرایان پیوسته بود و حالا و صرفا با چرتکه انتخاباتی به "ساز و کار جمنا" - نپیوسته، بلف میکنند
برای مثال و آن چنان که طبیعتا در خاطرتان هست و مستند به مصاحبه رسمی آقای #حداد_عادل در انتخابات پیشین مجلس، دکتر #سعید_جلیلی به ائتلاف اصولگرایان پیوست و حالا که مبتنی بر اقتضائات جدید به جمنا نپیوسته او را نماد و مجسمه استقلال معرفی میکنند!

▪️آیا با همین مبنا میشود #حزب_موتلفه و جناب #میرسلیم را که به جمنا نپیوسته اند فراجناحی و مستقل و غیر اصولگرا معرفی کرد؟
مضحک نیست؟

در همین راستا ما نیز خام خیالانه، اشک شوق و آب دهانمان مخلوط میشود و بیشتر بادش میکنیم که بله: این اقدام شجاعانه و فراجناحی و #استقلال_طلبانه آخرین تیر را به پیکر نیمه جان اصولگرایی زد و ...الخ

حال آن که "راست"، یک مجموعه هویتی و عمق معرفتی است که نه به این سادگی ها و با این هزینه های پایین میشود با آن مرزبندی کرد و از آن استقلال یافت و نه حیات و مماتش وابسته به جمنا و ائتلاف های انتخاباتی و  همراهی و عدم همراهی این شخص و آن شخص و حتی رای چهار تا پایین شهری مثل حقیر در انتخابات است(!)

فلذا بنظرم کمترین خدمت جمنا به محافظه کاران و اصول گرایان آنست که با کمترین هزینه برخی چهره هایشان را مفت و مجانی انقلابی و مستقل و آزاد و فراجناحی و ..معرفی میکند!

#حسین_شهبازی_زاده

1815 بازدید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

رد پا

حالت های رنگی