هفته هنر متعهد شده!من هم میگرنم کمی بالاگرفته.

سه شنبه, 22 فروردين 1396 20:38 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)سر درد یکی از لطفهای خداست.  وقت خواب ذهن ادم به شدت مشوش می شود. ذهن مشوش خوب است اگر به اندازه اش باشد. ساختار منظم دروغ را همین حقیقت یابی سیال است که می تواند خراب کند.

از بیرون امدن گزارش فاجعه پلاسکو ذهنم رفت تا روزهایی که تلویزیون فروریختن اش را روی صدبار پخش میکرد. بعد همینطور با خودم می گفتم این برج یک قلوی ایران بود که هواپیمای هم افزایی اسیبها خودش را به ان زد. یاد برج های دوقلوی  امریکا می افتم و باز میروم تا علت شهید نامیده شدن اتش نشانان شهید!.
 
سرم درد می کند
نه این فقط ساختار نبود که دوست داشت با شهید نامیدن ایشان ته معرکه را با صلواتی ختم کند. خودمان هم دوست داشتیم!. شاید دیگر حوصله محاکمه و پیدا کردن مقصر را نداشتیم!. اصلا هیچ کس خبر دار شد مدیران برای رسیدن به محل حبس اتش نشانان حتی نقشه ساختمان پلاسکو را نداشتند؟ کسی فهمید که ما از شرکت پیمانکار امریکایی که اسکلت ساختمان را جوش داده بود خواستیم نقشه ها /خودش را برای ما بفرستد تا از روی نقشه امریکایی نقشه نقب خودمان را پیدا کنیم؟

سرم درد می کند.
یاد هفته هنر متعهد و این جور مزخرفات که به بهانه شهادت سید مرتضی اوینی  اغاز شده میافتم!. یاد پلاسکو و برجهای دو قلو و یاد اتش نشانان در گیر در واقعه یازده سپتامبر!. یاد مایکل مور مستند ساز شهیر امریکایی که یک جو شرفش می ارزد به به هزار همچو من.  یادم میاید که برای درمان اتش نشان های مصدوم چه کارها که نکرد!. چقدر تصاویر عجیبی بود . اتش نشان ها را برداشت و برد در مقابل زندان گوانتانامو  و با بلند گو دستی فریاد زنان خواست تا در زندان را باز کنند و انها را در بیمارستان تخصصی که در این زندان وجود دارد درمان کنند!.  صدای بلند گوهای زندان به اسمان بلند شد که از محوطه دور شوید و این اخطار به شماست و ...

یاد خودم می افتم و یاد کشور!. یاد این بچه حزب اللهی هایی که اندازه سیگارت نم کشیده هم صدا ازشان بلند نمی شود! یاد منصور نظری که در زندان است و ما به اندازه نیم کیلو از چربی های شکم مایکل مور هم نبودیم که در مقابل زندان شهر کرد و نه گوانتانامو و با بلند گو کاغذی و نه برقی  تجمعی کنیم و خواستار ازادی اش بشویم!

یاد هنر متعهد و این هفته مسخره رانتی و بنرهای حوزه هنری شاید به یاد مایکل مور باید در این هوای ابری در پارک لاله قدمی بزنم و ضمن کشیدن سیگاری فاتحه ای برای روح ملکوتی اقا مرتضی بخوانم و  برای ازادی منصور نظری دعا کنم.
اما قبلش باید نوافن ام را پیدا کنم

قرصهایم کو؟
چه کسی بود صدا زد یاسر؟

#یاسر_عرب
@RESANEYE_MA
@hamsayegi_shiraz
پ.ن: غلط های املایی یا  انشایی این نوشته را نادیده بگیرید

1455 بازدید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

رد پا

حالت های رنگی