کشور به مسئولان متدین، انقلابی و کارآمد نیاز دارد/ دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی به جای کدخدا به ظرفیت داخلی اعتماد کند

چهارشنبه, 09 فروردين 1396 13:13 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

 

 

 

 عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه کشور برای تحقق اقتصاد مقاومتی به مسئولان متدین، انقلابی و کارآمد نیاز دارد، گفت: دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی به جای کدخدا به ظرفیت داخلی اعتماد کند.
حجت‌الاسلام محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، با اشاره به عملکرد دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی و راهکارهای تحقق اشتغال و تولید در تراز شعار اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: به نظر می‌رسد مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بر استراتژی‌ها و توطئه‌های جدی دشمن تمرکز داشته‌اند؛ چراکه یک بخش از این استراتژی مذاکره و بخش دیگر فشار بر معیشت و اقتصاد مردم بوده است.

رجبی با بیان اینکه دشمنان بر روی اقتصاد ما سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا با تحریم‌ها و فشار بر روی معیشت مردم، آنها را از نظام جدا کنند، افزود: دشمن در صدد است با تحریم‌ها و فشار اعتماد مردم به کارآمدی نظام را تضعیف کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: در این مسیر رهبر معظم انقلاب به عنوان یک دیده‌بان نکته‌سنج همواره مراقب توطئه‌ها بوده‌اند و با نامگذاری سال‌ها، زمینه را برای نهادینه‌سازی اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه انتظار مردم و رهبر انقلاب این بود که دولت سال گذشته به عرصه اقتصاد مقاومتی وارد اقدام و عمل شود، تصریح کرد: رهبر انقلاب با همان نگاه حکیمانه امسال را سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامیدند.

رجبی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان کشور در حوزه منابع طبیعی و نیروی انسانی به 10 میلیون فارغ‌التحصیل و 30 میلیون جوان کارآمد و نیازمند به اشتغال پرداخت و گفت: دولتمردان باید با نگاه به داخل ظرفیت‌های بالقوه را به فعلیت برسانند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی ما به مسئولانی متدین، انقلابی و کارآمد نیاز داریم تا شکوفایی اقتصاد رابا ظرفیت‌های داخلی ایجاد کنند، لذا مسئولانی که چنین ویژگی‌هایی نداشته و به جریان فتنه نزدیک باشند، نمی‌توانند شعار اقتصاد مقاومتی را محقق کنند.

وی با یادآوری این مسئله که دولت در سه سال گذشته وقت خود و مردم را به مذاکره گذرانده است، افزود: ما دیدیم که نه‌تنها وعده‌ها محقق نشد، بلکه تحریم‌ها نیز سرجای خود باقی ماند و این باید برای دولتمردان درس عبرت شود که به‌جای اعتماد به کدخدا، به نیروهای داخلی اعتماد کنند.

1757 بازدید آخرین بار تغییر یافته چهارشنبه, 09 فروردين 1396 13:29

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

رد پا

حالت های رنگی