اللهم ان کان محسنا فزد فی احسانه و ان کان مسیئا فتجاوز عنه و اغفر له...

دوشنبه, 20 دی 1395 17:05 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

 

 

با انتشار خبر درگذشت آقای هاشمی رفسنجانی، برخی‌ها انتظار می‌کشیدند تا روی موجِ واکنش‌های خلاف اخلاق منتقدانِ ایشان سوار شوند و راه خود را بروند. اما هرچه از عصرِ پرالتهابِ یکشنبه می‌گذشت نه تنها خبری از خوشحالی و رفتار‌های غیرمتعارف منتقدان دیده نشد، بلکه هرچه بود احترام بود و تاسف بابت این خبرِ تلخ.

حوالی سی‌دقیقه‌ی بامدادِ دوشنبه، وقتی صفحه‌ی نخست روزنامه‌های ایران کم‌کم بیرون آمد، به وضوح می‌شد دید که توی ذوقِ برخی‌ها خورده که منتقدان، اینچنین با احترام با خبر برخورد کرده‌اند. به عکسِ برخورد ناجوانمردانه‌، زشت و زننده‌ی گروهی بعد از انتشار خبر فوتِ مرحوم مهدوی کنی. برخوردی که حتماً پیامِ پُراز مهر رهبر انقلاب در آن موثر بوده است.

این میان اما، تنها روزنامه‌ی ایران که بدون عکسِ آقای هاشمی منتشر شد آفتاب یزد بود. روزنامه‌ای که ترجیح داد آخرین تصویر، نمایِ دُرشت فرزند زندانی آقای هاشمی باشد اما عکسِ آقای هاشمی نباشد. صفحه نخست آفتاب یزد نمادی شد از کسانی که حاضرند بابت سیاست و نان‌شان، شخصیت‌ها را تا این حد تنزل دهند.

این روزهای پراز التهاب و پُرتحلیل می‌گذرد، مراسم تشییع هم بسیار باشکوه برگزار خواهد شد و هیجان‌ها فروکش می‌کند اما در تاریخ خواهند نوشت هنگامی که همه، حتی منتقدانِ سرسخت با احترام خبرِ فوت آقای هاشمی را پوشش دادند، و سعی می‌کردند مطابق حدیث پیامبر مهربان‌شان نیکى‌هاى مردگان خود را یاد آوری کنند و از بدی‌هایشان چشم بپوشند، گروهی مشغول بهره‌برداری سیاسی خودشان بودند و همزمان ژست اخلاق و روشنفکری می‌گرفتند.

اللهم ان کان محسنا فزد فی احسانه و ان کان مسیئا فتجاوز عنه و اغفر له...

امیر علی صفا

1515 بازدید آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 20 دی 1395 17:15

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

رد پا

حالت های رنگی