انقلاب کردیم که چی؟

شنبه, 23 بهمن 1395 00:49 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(2 رای)

 

خانم دهقانی

این روزها مرور وقایع دهه50 و شنیدن سرودهای انقلابی به آدم حس غرور میده،یه جور حس افتخار! افتخار به اینکه در چند دهه گذشته تاریخ کشورمون چه آدمهایی زندگی میکردن و چه خطراتی رو به جون خریدن و برای رسیدن به آرمان هاشون چه بهایی پرداخت کردن.
اما در این بین هستن کسانیکه میگن ای بابا چه انقلابی؟؟ این انقلاب چی آورد که این همه بهش مینازید...قبل انقلاب همه چیز سروسامون داشت،اقتصادمون روبراه بود و همه پولدار بودن، چه آزادی و چه اقتدار و بروبیایی داشتیم....اما بعد انقلاب چی شد؟؟ همه چی بهم ریخت،خفقان اومد،وضع دینداری بدتر شد،همه چیز گرون شد و مردم فقیر و... و کلی حرف های دیگه. اما بد نیست یه کم فکر کنیم که ما برای نون و آب یا پول و مسکن انقلاب نکردیم،برای لقمه ی چربتر شهید ندادیم؛ما مسلمونیم پس حکومتمون هم باید ولایت الله باشه، دغدغه‌ی اصلی شیطان هم اینه که انسان‌ها زیر پرچم ولایت الله زندگی نکنن،به همین دلیل خیلی وقت‌ها شیطان، جامعه‌ای می‌سازه که همه بگن: «ببینین کسی که ولایت الله را قبول نداره چقدر راحت زندگی می‌کنه، دروغ نمی‌گه، دزدی نمی‌کنه، زنا نمی‌کنه، ادب داره، کارهاش سر وقته»این باعث شده حکومت طاغوتی شاه خوب جلوه بکنه.تازه زمان شاه ما حق انتخاب و دخالت در امور رو نداشتیم اما الان خودمون تصمیم میگیریم و انتخاب میکنیم پس خیلی آزادی وجود نداشت.درمورد دینداری هم اگه دین رو فقط در ظاهر خلاصه نکنیم تفکر دینی که امروزه به برکت جمهوری اسلامی بوجود اومده برای دانشمندای قبل از انقلاب قابل تصور نیست.درکنار اینها فرض کنیم اون زمان ماهواره و شبکه های اجتماعی امروزی مثل وایبر و واتس آپ وارد ایران میشد،چه اتفاقی میفتاد؟ چه فاجعه‌ی انسانی و اخلاقی‌ رخ می‌داد؟
امنیت و اقتداری هم که الان داریم در دنیا مثال زدنیه ،قبل انقلاب هم این امنیت رو داشتیم؟؟قبل انقلاب ،ما برای تولید یه توپ پلاستیکی به خارج وابسته بودیم اما باوجود تحریم های بعد از انقلاب ببینید چه پیشرفتای علمی و اقتصادی داشتیم که باعث شده در جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم.
البته اینو نادیده نمیگیریم که باید اوضاع زندگی فردی و اجتماعی مردم روز به روز بهتر و رفاه بیشتر بشه و استعدادهای مردم از هر قشری که هستند،شکوفا بشه اما هیچ کدوم از این نعمت ها که ناگهانی از آسمون نازل نمیشه،کار و تلاش فراوون میخواد.پس نگیم: «ما انقلاب کردیم تا ...»، یعنی هدف از انقلاب این بوده! در حالی که اصلاً اینطور نیست،این ظلم به مردمیست که انقلاب کردن و ظلم به ملّتی که هر لحظه با تحمل مشقّت‌ها به این انقلاب تداوم می‌بخشن. این شعار یکی از ترفندای جنگ روانی دشمنان انقلاب و کشور و نظام بوده و هست. در ضمن وضعیت کشورهای غربی رو دیدید؟؟...نرخ بیکاری بالاست،تورم تصاعدی افزایش داره، بانک های قدرتمند اعلام ورشکستگی کردن و کارخانه ها گروه گروه کارگران رو اخراج میکنن.این کشورها که مثل ما انقلاب اسلامی نداشتن... داشتن؟؟
پس بیاید یه کم فکر کنیم اگه واقعا انقلاب ثمری نداشته، این همه تحریم اقتصادی یا ترور و فتنه برای چی هست و مرتبا فقط نپرسیم این انقلاب برای ما چیکار کرده؟

299 بازدید آخرین بار تغییر یافته شنبه, 23 بهمن 1395 19:50
مجموعه های بیشتر: « ایستاده در غبار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین اخبار

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی