روابط عمومی

روابط عمومی

دوشنبه, 15 آبان 1396 22:35

photo5767031895090113596

 

 

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در نظر دارد در راستای برداشتن گامی کوچک در جهت کسب اقتدار علمی و تحقق آرمان تولید علم بومی در زمینه ی تکنولوژی علوم فنی و صنعتی ، با فراهم کردن زمینه و امکانات لازم برای دانشجویان نخبه و مستعد این دانشگاه و همچنین دانشگاه های اطراف، کارگاه های آموزشی پروژه محور رباتیک و مکاترونیک هوشمان را برگزار کند. این دوره ها که با همکاری انجمن علمی رباتیک این دانشگاه و با به کارگیری توان علمی متخصصات اکادمی پیشتازان علم و صنعت زنده رود میباشد، در نوع خود کم نظیر است و با روشی نو به آموزش مفاهیم و مطالب میپردازد.


هوشمان در اولین دوره برگزاری شامل سه کارگاه ''رباتیک برای همه'،'پردازنده مقدماتی ربات' و 'اینترنت اشیا' می‌باشد. با توجه به ورود علم مکاترونیک در زمینه های مختلف و کاربرد های شگرف آن، مخاطب هوشمان تنها دانشجویان رشته های فنی و مهندسی نیستند و هر دانشجویی با هر رشته ی تحصیلی از جمله علوم پایه و حتی پزشکی! میتوانند در این دوره ها شرکت کنند.


برای مطالعه‌ی مطالب تکمیلی هر یک از کارگاه‌ها کلیک کنید...

سه شنبه, 22 فروردين 1396 21:04

 انقلاب یک امر مستمر است؛ یک امر دفعی نیست که بگوییم در تاریخ فلان، مثلاً یک حادثه ای اتّفاق افتاد، یک عدّهای به خیابان آمدند، ده روز، بیست روز، دو ماه، شش ماه طول کشید و حکومت سرنگون شد؛ انقلاب این است؛ نه، این انقلاب نیست؛ این یک بخشی از انقلاب است. انقلاب یک حقیقت ماندگار و حقیقت دائمی است. انقلاب یعنی دگرگونی؛ دگرگونیهای عمیق در ظرف شش ماه و یک سال و پنج سال بهوجود نمیآید؛ علاوه بر اینکه اصلاً دگرگونی و صیرورت -یعنی حالی به حالی شدن، تحوّل- اصلاً حدّ یقف ندارد؛ هیچوقت تمام نمیشود؛ انقلاب یعنی این. انقلاب یک امر دائمی است. حرفهایی یک عدّه [میزنند] -منبع این حرفها، به قول خودشان، اتاق فکرهای خارجی است، اینجا هم این حرفها را بعضیها در روزنامه ها و در مجلّه ها و در حرفهای گوناگون خودشان رِلِه میکنند و همانها را تکرار میکنند و به زبان ایرانی آنها را بیان میکنند؛ [امّا منبع] حرف از آنجا است- که بله، انقلاب تمام شد. حالا یک نفر بی عقلی پیدا میشود به صراحت میگوید انقلاب را باید به موزه سپرد، بعضیهای دیگر هم هستند اینقدر بیعقل نیستند، به این صراحت نمیگویند، در پوشش این حرف را میزنند؛ جوری حرف میزنند که معنایش این است که انقلاب تمام شد؛ تبدیل انقلاب به جمهوری اسلامی. اصلاً قابل تبدیل نیست؛ جمهوری اسلامی باید مظهر انقلاب باشد. یعنی همان حالت تجدیدپذیری، همان حالت تحوّل دائمی، همان حالت باید در جمهوری اسلامی وجود داشته باشد والّا جمهوری اسلامی نیست؛ حکومت اسلامی نیست؛ انقلاب یک امر مستمر است.

#مدرسه_انقلاب

#رهبر_انقلاب

@jomhouri

سه شنبه, 22 فروردين 1396 20:59

 

حساب توئیت هایی که با مضمون خون آلود بودن دستان آیت الله رییسی در ماجرای اعدام های سال۶۷(با توجه به حضور وی در کمیته قضایی موردنظر)مخابره میشود از یک هزار و دوهزار گذشته است پس در این میان چند خطی نوشتن از آن رویدادها جایی را تنگ نمیکند:

۱- مرثیه سرایی حقوق بشری برای معدومین سال۶۷ یا ناشی از جهالت است یا خیانت اما به فرض شرافت مدعیان آن،آنچه که میلنگد قید "صداقت" است!
اگر بنا را به صحت اوصاف و تعابیری که مخالفان اعدام اعضای سازمان مجاهدین خلق بکار میبرند بگذاریم و قبول کنیم که آن اعدام ها جنایت بوده،سوالی که مطرح میشود قطعا مطلوب بلندگوهای غیررسمی دولت در فضای مجازی نیست:
اگر حجه الاسلام رییسی بابت حضور در کمیته ای که باعث اعدام چندهزار نفر از منافقین پس از حمله مرصاد شده است شایسته ریاست جمهوری نیست(و به تعبیر توئیت های موردنظر او "قاتل" است و دستش به خون آلوده)پس دلیل چهارسال حمایت و‌ تلاش برای ادامه حیات دولتی که یکی دیگر از اعضای آن کمیته را به سِمَت وزارت دادگستری رسانده(حجه الاسلام پورمحمدی)چیست؟
اگر اعضای آن کمیته قاتل و‌‌ جانی اند(که مرحبا بر تک تک قاتلان منافقین)پس چه تفاوتی میان اعضای آن است که برای در قدرت ماندن یکی تلاش میشود و برای به قدرت نرسیدن دیگری تلاشی مضاعف؟

۲- نوشتن این سطور دلیلی بر نگارش نام "ابراهیم رییسی" در تعرفه رای برای انتخابات پیشرو نیست...علیرغم تمامی خدمات ایشان در تولیت آستان قدس(آن هم فقط نزدیک به یکسال و چند ماه)هنوز دلیل متقنی برای شایسته و اصلح بودن وی نیافته ام(جز آنکه به قفل هرکسی بیش از کلید شیخ فعلی میشود امید داشت)اما رقابت بر سر منافع یک ملت در سطح یک انتخابات را آنقدر حیاتی نمیدانم که بشود چشم بر کاسبی عده ای بست و حمایت و همنواییشان با جانی ترین و فاسدترین دشمنان این "خلق" که نزدیک به شانزده هزار نفرشان قربانی ترور این مجاهدین! بوده اند بست.

*دیالوگ ماجرای نیمروز:اینها از رجوی هم‌منافق ترند!
@chobealef

سه شنبه, 22 فروردين 1396 20:52

 

انتخابات سال 92 را در ذهن بیاورید. چیزی شبیه همین «جمنا»ی فعلی درست شده بود، با کلی تبلیغات رسانه‌ای و بزرگنمایی که ایهاالناس! اصولگرایان #وحدت کرده‌اند! هرچه برخی دلسوزان می‌گفتند آقا! #حدادعادل و #قالیباف و #ولایتی که در طول این سالها هرکدامشان در هیچ چیز با هم قابل جمع نبوده‌اند، حالا دم انتخابات چطور میخواهند فست‌فودی وحدت کنند؟ هرچه گفتند «ولایتی» روی چه حساب و کتابی #اصولگرا حساب می‌شود؟ عملکرد سالهای اخیرش به نام اصولگرایی و به کام سایرین بوده؛ گفتند امان از این نگاه بسته‌ی شما!

فرمودند هرکس از ما سه نفر زیر ائتلاف بزند باید به دیانتمان شک کرد و از این حرفها. اول گفتند همین ابتدا یکی از سه نفر کنار می‌رود. بعد که اختلافات بالا گرفت گفتند برای تقویت جبهه اسلام و مسلمین، سه نفرشان در مناظرات می‌آیند و بعد آن دونفری که در نظرسنجی‌ها پایین‌تر بوده‌اند کنار می‌روند. نشد که نشد! «اصولگرایی» فدای «اصول‌سواری» آقایان شد و ولایتی کنار نرفت و در مناظرات پنجه بر صورت اصول کشید وهمنوا با #روحانی جبهه اصولگرایی را کوبید و شد آنچه شد. چرا؟ چون حضرات حاضر شدند «ولایتی» را تحمل کنند، ولی «#جلیلی» را نه!


حالا چهارسال از آن روزها گذشته و باز هم همان آش است و همان کاسه! همان دوستانی که آن روز «جلیلی» را برنتابیدند و «ولایتی» را بر شانه‌های اصولگرایی سوار کردند این‌بار «#جمنا» زده‌اند و از «وحدت بی‌سابقه انقلابیون» و «سبک جدید سیاست ورزی» دم می‌زنند. سال 92 در توجیه عدم حمایت از جلیلی می‌گفتند «نه تیم دارد و نه برنامه»؛ حالا که جلیلی چهارسال کل کشور را وجب به وجب گشته و مشکلات را از نزدیک دیده و برنامه و تیم جمع کرده باز هم رو ترش میکنند که کی؟ جلیلی؟! نمی‌دانم آنهایی که جلیلی در این چهارسال بهشان سرزده و حرفشان را شنیده از نگاه آقایان «مردم» نیستند یا جلیلی را «نیروی انقلاب» نمی‌دانند!

خدا رحم کرد و آقای رئیسی وارد انتخابات شد و کشتی شکست‌خورده جمنا تکانی خورد،  وگرنه هنوز هم داشتند برای کنارزدن «جلیلی» سر «قالیباف و #بذرپاش و #زاکانی» بحث می‌کردند. واقعا چرا آنها که خود را «نیروهای انقلاب» می‌نامند حاضرند با هرکسی وحدت کنند جز جلیلی؟

پیام شهید

سه شنبه, 22 فروردين 1396 20:43

 

حتما یادتان هست،وقتی که پس از مدت ها ساخت و ساز دربسته و محرمانه، پرده از حرم امام برداشته شد یک موج رسانه ای شکل گرفت و پیرامون شدت اشرافیت به کار رفته، اعتراض شد.

خود بنده یکی از اولین افرادی بودم که همان موقع و به عنوان دبیر جنبش عدالتخواه بیانیه ای نوشتم تحت عنوان " حرم پنج ستاره" و سید حسن خمینی را بابت این افتضاح مشعشع سرزنش کردم

اما راستش را بخواهید بعدتر به آن موج رسانه ای که با دامنه کمتری تا الان هم ادامه پیدا کرده، یک نقد جدی وارد میدانم و آن این که:
ساخت و ساز حرم امام (ره) عمدتا متکی بر انگیزه سیاسی مورد نقد قرار گرفت، حال آن که ماجرا ابدا سیاسی نبود و حرم امام به لحاظ عمرانی کاملا از فرهنگ حرم سازی شیعه تبعیت کرده بود!

تمامی حرم های شریف از شیراز و قم و مشهد تا نجف و کربلا، جملگی از همین آلاف و الوف بلاوجه دارند و هر کدام در تزیین و طلاکاری و اشرافیت به دیگری تنه میزند....

حقیقتا درب حرم حضرت رضا (ع) را، کاخ هیچ پادشاهی در جهان ندارد
به واقع آیا خود امام رضا(ع) راضی است که در ساخت درب حرمش کیلو کیلو طلا به کار برود و درعین حال در مقابل همان درب، مثلا کسی از گرسنگی دست به خودفروشی بزند؟
کدام سند و نص و حجت، به چنین اموری رضایت داده؟

چه آن که در خلافش به وفور و تواتر میشود گواهی مکتوب جمع کرد
چنان که پیامبر(ص)، باری خطاب به ام سلمه تصریح میفرمایند: بدترین چیزی که اموال مسلمین در آن راه خرج بشود ساختمان است
و نیز مشهور است که،در عصر قیام امام زمان (عج)، مساجدی که به لحاظ اشرافیت عمرانی فراتر از حدود مسجد النبی باشند را از ریشه در خواهند آورد...!

به همین ترتیب سر تاسر اسناد و اخبار و سیره و سلوک ائمه و انبیا، به روشنی در تضاد با چنین ریخت و پاش هایی است
و جالب تر آنست که در این خصوص، تمامی علما_تا آن جا که من دیده ام_  از اول تا کنون، یا همراهی کرده اند یا سکوت!

فلذا شرط انصاف میدانم که اگر کسی بابت حرم امام خمینی(ره)،تولیتش را سرزنش میکند، طبیعتا به طریق اولی و در همان مسیر باید به همه علما را در طول تاریخ خرده بگیرد
در همین مورد توجه کنید به خبری که حدود یک سال پیش منتشر شد:
رو نمایی از دو قرآن که یکی مزین شده با شصت کیلوگرم نقره و یک کیلو طلا و دیگری، کوچک ترین قران خطی جهان است!
دو قرآن که احتمالا مصرف زینتی دارند و قرار نیست "هیچ گاه مطالعه شوند" در حضور آیت الله مکارم رو نمایی میشود و ایشان در آن باره میفرمایند:
( امیدواریم خلق این #اثر_جاویدان اطلاع رسانی شده و همگان با خبر شوند که در دنیای اسلام و شیعه چه زحمتی روی قرآن کشیده شده است و #عظمت_قرآن بیش از پیش نشان داده شود. آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: برای همه کسانی که این کار هنری، جالب و بی‌نظیر را رقم زده‌اند دعا می‌کنم و امیدوارم که شاهد عظمت هرچه بیشتر قرآن در دنیا باشیم.)
شاید ماجرا کلا همین بوده باشد که ایشان ضمنا فرموده اند:[زحمتی که کشیده شده اطلاع رسانی شود....تا "عظمت قرآن" بیشت از پیش... ]

و نیز همین یکی دو روز پیش رکورد سابق هم شکسته شد و ظاهرا آیت الله مکارم از یک قرآن گران قیمت تر رو نمایی فرموده اند مزین شده با هشتاد کیلو نقره و یک کیلوگرم طلا!
در نتیجه علی الحساب و بدون توجه مفصل به اثرات عرف بر مکتب و نقش روحانیت و ... چنین حرکاتی را باید منبعث از یک منطق مشترک دانست که این ها اجمالا، اصل انحراف هم نیستند، بلکه بازتاب های کوچک و نشانه های ریزی از انحرافات عمیق و کلانی هستند که میان اسلام عند الله و دین عند الناس فاصله انداخته...

#حسین_شهبازی_زاده

سه شنبه, 22 فروردين 1396 20:40

 

در این مدت خیلی در مورد #جمنا و #قبیله_گرایی و وحدت و "یکی برای همه،همه برای قدرت" و ... نوشته اند.
اما به نظرم، ابن مطالب خود، از طرفی دیگر منشا آسیب جدیدی شده اند.
عموما با این پیش فرض تقلیل گرایانه که اصول گرایی مختصر به همین تشکیلات جمنا و همایش ها و دور همی هایش است، هر کس در قاب عکس های جبهه مردمی قرار نگیرد، مستقل و #فراجناحی معرفی میشود.

تا آن جا که مثلا آقای #رییسی با استفاده از همین تنور گرم، یک بیانیه ی خفیف و ضعیف میدهند و از فرش وابستگی به آسمان استقلال عروج میکنند.

مرزبندی های "سیاسی_تاکتیکی" را "هویتی_استراتژیک" تعریف(تحریف) میکنند و در مورد استقلال فلان کاندیدی که همین یکی دو سال پیش در انتخابات مجلس به ائتلاف اصولگرایان پیوسته بود و حالا و صرفا با چرتکه انتخاباتی به "ساز و کار جمنا" - نپیوسته، بلف میکنند
برای مثال و آن چنان که طبیعتا در خاطرتان هست و مستند به مصاحبه رسمی آقای #حداد_عادل در انتخابات پیشین مجلس، دکتر #سعید_جلیلی به ائتلاف اصولگرایان پیوست و حالا که مبتنی بر اقتضائات جدید به جمنا نپیوسته او را نماد و مجسمه استقلال معرفی میکنند!

▪️آیا با همین مبنا میشود #حزب_موتلفه و جناب #میرسلیم را که به جمنا نپیوسته اند فراجناحی و مستقل و غیر اصولگرا معرفی کرد؟
مضحک نیست؟

در همین راستا ما نیز خام خیالانه، اشک شوق و آب دهانمان مخلوط میشود و بیشتر بادش میکنیم که بله: این اقدام شجاعانه و فراجناحی و #استقلال_طلبانه آخرین تیر را به پیکر نیمه جان اصولگرایی زد و ...الخ

حال آن که "راست"، یک مجموعه هویتی و عمق معرفتی است که نه به این سادگی ها و با این هزینه های پایین میشود با آن مرزبندی کرد و از آن استقلال یافت و نه حیات و مماتش وابسته به جمنا و ائتلاف های انتخاباتی و  همراهی و عدم همراهی این شخص و آن شخص و حتی رای چهار تا پایین شهری مثل حقیر در انتخابات است(!)

فلذا بنظرم کمترین خدمت جمنا به محافظه کاران و اصول گرایان آنست که با کمترین هزینه برخی چهره هایشان را مفت و مجانی انقلابی و مستقل و آزاد و فراجناحی و ..معرفی میکند!

#حسین_شهبازی_زاده

سه شنبه, 22 فروردين 1396 20:38سر درد یکی از لطفهای خداست.  وقت خواب ذهن ادم به شدت مشوش می شود. ذهن مشوش خوب است اگر به اندازه اش باشد. ساختار منظم دروغ را همین حقیقت یابی سیال است که می تواند خراب کند.

از بیرون امدن گزارش فاجعه پلاسکو ذهنم رفت تا روزهایی که تلویزیون فروریختن اش را روی صدبار پخش میکرد. بعد همینطور با خودم می گفتم این برج یک قلوی ایران بود که هواپیمای هم افزایی اسیبها خودش را به ان زد. یاد برج های دوقلوی  امریکا می افتم و باز میروم تا علت شهید نامیده شدن اتش نشانان شهید!.
 
سرم درد می کند
نه این فقط ساختار نبود که دوست داشت با شهید نامیدن ایشان ته معرکه را با صلواتی ختم کند. خودمان هم دوست داشتیم!. شاید دیگر حوصله محاکمه و پیدا کردن مقصر را نداشتیم!. اصلا هیچ کس خبر دار شد مدیران برای رسیدن به محل حبس اتش نشانان حتی نقشه ساختمان پلاسکو را نداشتند؟ کسی فهمید که ما از شرکت پیمانکار امریکایی که اسکلت ساختمان را جوش داده بود خواستیم نقشه ها /خودش را برای ما بفرستد تا از روی نقشه امریکایی نقشه نقب خودمان را پیدا کنیم؟

سرم درد می کند.
یاد هفته هنر متعهد و این جور مزخرفات که به بهانه شهادت سید مرتضی اوینی  اغاز شده میافتم!. یاد پلاسکو و برجهای دو قلو و یاد اتش نشانان در گیر در واقعه یازده سپتامبر!. یاد مایکل مور مستند ساز شهیر امریکایی که یک جو شرفش می ارزد به به هزار همچو من.  یادم میاید که برای درمان اتش نشان های مصدوم چه کارها که نکرد!. چقدر تصاویر عجیبی بود . اتش نشان ها را برداشت و برد در مقابل زندان گوانتانامو  و با بلند گو دستی فریاد زنان خواست تا در زندان را باز کنند و انها را در بیمارستان تخصصی که در این زندان وجود دارد درمان کنند!.  صدای بلند گوهای زندان به اسمان بلند شد که از محوطه دور شوید و این اخطار به شماست و ...

یاد خودم می افتم و یاد کشور!. یاد این بچه حزب اللهی هایی که اندازه سیگارت نم کشیده هم صدا ازشان بلند نمی شود! یاد منصور نظری که در زندان است و ما به اندازه نیم کیلو از چربی های شکم مایکل مور هم نبودیم که در مقابل زندان شهر کرد و نه گوانتانامو و با بلند گو کاغذی و نه برقی  تجمعی کنیم و خواستار ازادی اش بشویم!

یاد هنر متعهد و این هفته مسخره رانتی و بنرهای حوزه هنری شاید به یاد مایکل مور باید در این هوای ابری در پارک لاله قدمی بزنم و ضمن کشیدن سیگاری فاتحه ای برای روح ملکوتی اقا مرتضی بخوانم و  برای ازادی منصور نظری دعا کنم.
اما قبلش باید نوافن ام را پیدا کنم

قرصهایم کو؟
چه کسی بود صدا زد یاسر؟

#یاسر_عرب
@RESANEYE_MA
@hamsayegi_shiraz
پ.ن: غلط های املایی یا  انشایی این نوشته را نادیده بگیرید

جمعه, 18 فروردين 1396 16:13

 

 

 

 

دوباره نزدیک انتخابات شدیم آمریکا دیروز یک بهانه ‌تراشید امروز چندتا موشک به سوریه ‌زد فوری بی بی سی و عمله‌های ایرانی‌‌شان در شبکه‌های اجتماعی بسیج شده‌اند دارند می‌نویسند این کار پیام انتخاباتی برای مردم ایران داشت.

"ترامپ دیوانه است باید یکبار دیگر به روحانی رای بدهید تا از آتش جنگ دور بمانید." من واقعا نمی‌دانم اینها مردم را چه فرض می‌کنند.

همین یک سال و نیم پیش برجام را جشن می‌گیرند بعد که می‌پرسی کی موعد عبور از رکود و گشایش اقتصاد می‌رسد می‌گویند مهمترین چیز این بود که سایه جنگ برای همیشه رفع شد. خب مگر سایه‌اش رفع نشد چجوری روی‌تان می‌شود دوسال نشده دوباره با سایه‌ جنگ کاسبی رای بکنید.

یک بخش از غرب‌گرایان ایرانی کلا شغل‌شان کاسبی با سایه جنگ شده است. گروگانهای لانه جاسوسی را به بهانه احتمال حمله آمریکا به تهران در آن مذاکرات خفت مندانه تحویل می‌دهند قطعنامه ۵۹۸ را با بهانه ورود رسمی آمریکا به جنگ تحمیلی نزدیک شده به کشور می‌آورند.

در مجلس ششم نامه جام زهر به رهبری می‌نویسند شاه بیت نامه این بود کوتاه نیایید حمله می‌کنند آقای ظریف بعدش در کنفرانس بن در افغانستان آن افتضاح را بالا می‌آورند می‌گویند نمی‌کردیم بعد از افغانستان به ما حمله می‌کردند برجام و سعدآباد و الباقی هم که هیچ.

اینجور مفتضحانه کاسبی با سایه جنگ٬ هنوز ۳۸ سال بعد از انقلاب آنهم بعد از اینکه ۲ سال پیش همه چیز را دادید و ظاهرا برای همیشه رفعش کردید قدری ضایع نیست؟

پی‌نوشت:
عکس متعلق به مذاکرات ۳۰ سال پیش چهره‌های تکراری برای #قطعنامه_۵۹۸ است.
جواد ظریف، علی اکبر ولایتی، سیروس ناصری و حسن روحانی.

 

وحید اشتری

آخرین اخبار

گزارش تصویری

محمد حسین رجبی دوانی| نشست صمیمی با دانشجویان انقلابی دانشگاه اصفهان
محمد جلال محمودی | جشن بزرگ 22 بهمن
جشن بزرگ 22 بهمن با حضور استاد نر بخش
اردوی صراط 3
گفتگوی نقادانه
اکران فیلم نفس
با حضور نرگس آبیار و مهران احمدی
اکران فیلم نفس
اردوی آموزشی تشکیلاتی _ دانشگاه اصفهان
سانس رنسانس
جلسه سوم
«پرونده ناتمام»
اکران مستند پرونده ناتمام با حضور کارگردان
دکتر علم خواه
افتتاحیه حرف ناب

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی