کچل‌ها و تولید ملی

دوشنبه, 14 فروردين 1396 22:16 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

 

اواخر سال 89 که تحریم‌های نفتی جدی شد و شرکت‌های نفتی داشتند از ایران می‌رفتند، بحث وابستگی صنعت نفت به بیگانگان دوباره بر سر زبانها افتاد. سؤال این بود که چرا بعد از مصدق و 35 سال بعد از انقلاب هنوز صنعت نفت #ملی نشده است. 
 
آقای غنی نژاد به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین چهره‌های طرفدار اقتصاد آزاد و یکی از مهمترین تئوریسین‌های دولت کنونی آن موقع با مهرنامه مصاحبه کرد و بالکل از مصدق به اینور را تحقیر کرد به جرم اینکه دنبال #ملی کردن صنعت نفت بوده‌اند. در همان مصاحبه مصدق را به جرم ملی گرایی اش نه یک لیبرال صادق که یک پوپولیست و ناسیونال سوسیالیست خوانده بود. عِرق ملی لیبرال‌ها در یک چنین سطحی است. 
 
آقای جهانگیری که امروز معاون اول دولت است از دوران اصلاحات دنبال صفر کردن تعرفه‌های واردات بود. آقای ترکان پدرجد ایجاد مناطق آزاد در کشور، همین مناطقی که با برداشتن تعرفه‌ها تبدیل به مهمترین گلوگاه‌های واردات به کشور شده همه کاره دولت است. 
 
آقای نعمت زاده که زندگی و ثروت هزار میلیاردی‌اش 40 سال است با واردات گره خورده وزیر صنعت و معدن دولت است. فقط یک کارش قرارداد تعرفه ترجیحی با ترکیه بود که آن بلا را سر تولید کنندگان کشور آورد. 
 
انتصاب آقای نهاوندیان، اصلی‌ترین مسئول ستاد آقای ولایتی و رئیس اتاق واردات در این دولت به سمت رئیس دفتر آقای روحانی هم احتمالاً برای جلوگیری از واردات نبوده است. 
 
لیست لیبرال‌های طرفدار اقتصاد آزاد و حامی برداشتن تعرفه‌های واردات در این دولت البته خیلی بلند بالاتر است. حالا در چنین دولتی با چنین اعتقاداتی در مورد واردات نامگذاری هرسال با نام اقتصاد #ملی، تولید #ملی و اشتغال ایرانی مثل آنست که شما همه بچه‌های تان #کچل باشند بعد هر سال اسمشان را بگذارید #زلفعلی هی صدایشان کنید آیا مو در میاورند؟
@ghabl_enghelab
1938 بازدید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین اخبار

رد پا

حالت های رنگی