شهید آتشنشان

سه شنبه, 05 بهمن 1395 11:07 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

 


 کسی که با اذن امام یا نائب امام در معرکه جنگ جان بدهد ، شهید است و اینها جایگاه ویژه ای دارند ،فقط این شهید است که غسل و کفن نمیخواهد بلکه با همان لباسش و همانطوری میتوان دفنش کرد ... هر فرد دیگری را باید غسل و کفن کرد!  مثلا جانبازی که بعدا از دنیا میرود را هم باید غسل و کفن کرد.
.
 اما بر طبق روایات، به افراد دیگری هم شهید گفته شده و یا پاداش شهید را دارند ... که مراتب متعددی دارند:

 مثلا  هر مومنی به حق در راه دفاع از مال و خانواده و یا جان و #ناموس خود بمیرد #شهید است. آنکس که در دفاع از #مؤمنین و یا همسایه اش بمیرد شهید است. کسی که در راه امر به معروف و نهی از منکر بمیرد شهید است.

شهادت مراتب دیگری هم دارد و حتی زنانی که به هنگام #زایمان می میرند شهیدند. و حتی #مومنانی که در دریا #غرق شوند، یا زیر #آوار بمانند، یا در #آتش بسوزند، پاداش شهید را دارند.
و هر کس که بر #محبت پیامبر و اهل بیت بمیرد ، شهید است! .
.
 آتشنشان های عزیز ما قطعا مراتبی از شهادت را دارند ، چون برای دفاع از مومنین و اموالشان جان دادند! .
.
پس
اولا: این بنیاد شهید نیست که بتواند کسی را شهید اعلام کند ، شهید تعریف مشخصی دارد که گفته شد، بنیاد شهید فقط افرادی را تحت حمایت خود قرار میدهد و امکاناتی را برای بعضی قرار میدهد! .
ثانیا: حالا اگر پلیسی که در راه انجام ماموریت دچار سانحه شد، مورد حمایت بنیاد قرار بگیرد ، از لحاظ شرعی و عقلایی هیچ منعی ندارد که این عزیزان فداکار هم مورد حمایت قرار گیرند ! هر دو گروه برای امنیت رفتند و هر دو شهید به معنای اول نیستند ، فرقی نمیبینم! .
.
 این مسئله کاملا به تصمیم آن بنیاد و قانونگزاران مربوط است!

#توضیح

طبق اطلاعاتی که بعضی دوستان دادند ، در مواردی که نیروهای نظامی در ماموریت دچار سانحه میشوند ، بنیاد شهید آنها را شهید اعلام کرده و اجازه میدهد در گلزار شهدا دفن شوند و همین کار را برای آتش نشانان انجام داده، اما فقط خانواده کسانیکه با ضربه مستقیم دشمن یا اشرار شهید میشوند مورد حمایت بنیاد هستند.

2047 بازدید

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین اخبار

رد پا

حالت های رنگی