سیاسی

سیاسی (106)

سه شنبه, 17 اسفند 1395

 

 

 

 

بذزپاش

 

به گزارش انجمن اسلامی دانشجویان، مهرداد بذرپاش ظهر روز 15 اسفند ماه، در برنامه "اقتصاد و مدیریت در دولت‌ها بدون سانسور" و پخش مستند "فراموش شده‌ها" که به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه این مستندها نشان دهنده یک پیام است که کاستی‌های کشور را نشان می‌دهد، اظهار داشت: این امر نیز یا از نگاه مسئولان یا از نگاه مردم مغفول مانده است. اما آیا فقط در کشور ما این مسائل وجود دارد؟ باید پاسخ داد در تمام دنیا همین‌گونه است.

وی با بیان اینکه 38 سال از انقلاب با تمام فراز و نشیب‌ها گذشته اما امروز هنوز با نقطه مطلوب خود فرسنگ‌ها فاصله داریم، افزود: این امر در اقتصاد و سپس فرهنگ نیز بیشتر متجلی شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه مجلس‌ها و دولت‌های زیادی با سلایق متفاوت سر کار آمده‌اند، اما کارنامه ما همین است، خاطرنشان کرد: در برخی از موارد این کارنامه نمی‌توانیم دفاع کنیم، در برخی از شاخص‌ها در مسیر اسلام و در انقلاب حرکت نکرده‌ایم اما اینها نباید سبب نفی زحمات بخش‌های دیگر شود.

وی با بیان اینکه در این 38 سال با تقابل 2 نگاه انقلابی و غیر‌انقلابی مواجه هستیم، گفت: دید انقلابی‌ها مبتنی بر نگاه آرمان‌گرایانه و واقع‌بینانه است اما باید دید در کجا بر مبنای انقلاب حرکت کرده‌ایم. بدون شک در حوزه امنیت با نگاه انقلابی رفتار کرده‌ایم. امنیت اتفاقی نیست و براساس مجاهدت‌ها در بخش‌های مختلف و مدیریت کلان صورت گرفته است.

 

مهرداد بذرپاش_ دانشگاه اصفهان

بذرپاش بیان کرد: اقتصاد ما انقلابی نبوده که وضع جوانان و اشتغال ما اینگونه است. بازار ما ارزان در اختیار خارجی‌ها قرار می‌گیرد؛ قاچاق نیز مزید بر علت است. همچنین دیوان‌سالاری و بروکراسی خفه کننده‌ای در کشور ایجاد شده و اقتصاد نفس نفس می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: کشوری که 70 سال نفت خیز بوده آیا نباید برای اجزای مختلف آن از جمله اکتشاف، استخراج، فروش، تجهیزات انتقال و‌غیره فکری شده باشد، چرا باید بعد از 70 سال برای خرید یک مته حفاری پشت در شرکت‌های خارجی منتظر بمانیم.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: امروز اصلی‌ترین عامل تهدید این مسیر ناکارآمدی به‌ویژه در حوزه اقتصادی است، نمی‌گوییم کار نشده اما توقعات مردم با سرعت بیشتری باید حرکت می‌کند، همین دولت با وعده‌های بسیاری سر کار آمد اما اکنون خود فهمیده که خیلی از آن‌ها مثل برجام وعده بوده است.

وی افزود: همزمان با سیلی از مسئولان خسته و نا‌امید مواجه هستیم، شاید این مسئولان از اواسط یا اواخر کار خسته شده‌اند اما اکنون خسته هستند، بیشتر نیز به لحاظ روحی و امید به حرکت آینده خسته شده‌اند. مسئول خسته یعنی ناامید نسبت به پیشرفت کشور.

سه شنبه, 26 بهمن 1395

 

 

 

 

رجبی دوانی

به گزارش روابط عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان، نشست دانشجویان انقلابی دانشگاه اصفهان با سخنرانی محمد حسین رجبی دوانی و با موضوع آرمان گرایی و واقع نگری در تاریخ اسلام برگزار شد.
در این نشست رجبی دوانی ضمن بیان تحلیلهایی پیرامون کلمه حزب الله در قرآن کریم گفت: آرمان و هدف خداوند و پیامبر اسلام تبدیل امت مسلمان به حزب الله بوده است. خداوند وعده داده است که حزب خدا همیشه پیروز است و قطعا هیچ شکی در این نیست.
وی افزود: امت مسلمان فی نفسه ارزشی ندارد و وقتی تبدیل  به حزب الله می شود ارزش پیدا می کند. برادران اهل تسنن ریسمان الهی که باعث وحدت بین امت مسلمان می شود را قرآن می دانند و شیعیان ولایت ائمه معصومین، قرآن باید از طریق ائمه تبیین گردد، در غیر این صورت فهم غلطی از آن اتفاق می افتد که دربسیاری موارد باعث گمراهی افراد می شود.

اشرافی گری و اموال نامشروع بیت المال باعث سرکشی در مقابل ولی خدا شد
وی با بیان نکاتی از تاریخ صدر اسلام و شخصیت هایی چون طلحه و زبیر اظهار داشت: طلحه و زبیر از مسلمانان با سابقه بودند و در جنگ احد، زمانیکه عموم مسلمانان فرار کردند، در کنار رسول خدا ماندند، آنها از جمله 12 نفر مدافع حضرت در جریان سقیفه بودند اما در این 25 سال به قدری از امتیازات که خلیفه‌های پیش از حضرت به آن‌ها داده بودند استفاده کرده بودند و ثروت هنگفتی به هم زدند که هنگامی که حضرت می‌خواست این اموال نامشروع را به حکومت بازگرداند سرکشی کردند، زمانی که  از دنیا رفتند، تاریخ روایت میکند که شمش های طلای طلحه را با تبر تقسیم می کردند. امیرالمومنین (ع) در مقابل این کارها و اشرافی گری ایستادند اما بی بصیرتی مردم باعث شد رویشی در زمان حضرت علی(ع) رخ ندهد.
معاون پژوهشی دانشگاه امام حسین (ع) در ادامه گفت: این عدم رویش و حتی گاها ریزش ها تا زمان امام حسین(ع) ادامه داشت اما در آخر، ریخته شدن خون ایشان  در قیام عاشورا باعث شد پس از آن رویش محقق گردد.

عملکرد قوه قضاییه چقدر به علی (ع) شبیه است؟
محمد حسین رجبی دوانی در ادامه با اشاره وقایع پس ازپیروزی انقلاب اسلامی گفت:  یکی از کارهای حضرت لغو این امتیازات اشرافی بود و می‌خواست حقوق‌های نجومی را به بیت‌المال بازگرداند؛ عملکرد قوه قضاییه امروز چقدر به عمل حضرت علی(ع) شبیه است؛ سخنگوی دولت برای نجومی بگیران جلسه معارفه برگزار می‌کند و دختر یکی از همین نجومی بگیران در دفاع از پدرش در صحن مجلس می‌گوید پدرش حقش را از سفره انقلاب گرفته است.


مردم خود را مدیون انقلاب می دانند و برخی مسئولین طلبکارند 
 این استاد دانشگاه بیان کرد: مردم که انقلاب را به ثمر رسانده و فرزندان خود را در این راه فدا کرده اند، همچنان خود را مديون انقلاب مي دانند اما برخی مسئولین از نظام و انقلاب طلب سهم می کنند.
وی با اشاره به سیره علی (ع) گفت: حضرت فرمود که این اموال نامشروع حتی اگر مهریه زنانتان باشد آن را به بیت‌المال باز می‌گردانم؛ از همین رو فتنه جمل را به پا کردند و کسانی که در زمان پیامبر انقلابی بودند رو در روی جانشین پیامبر قرار گرفتند و با منافقین زمان خود متحد شدند؛ در فتنه 88 هم مانند همین اتفاق افتاد و نقش منافقین در وقایع آنروز کاملا آشکار بود.
این محقق تاریخ و قرآن با اشاره به جمگ صفین گفت: خیلی‌ها از لشکر حضرت علی(ع) از جنگ خسته شده بودند و به دنبال بهانه‌ای بودند جنگ را متوقف کنند؛ به نیزه زدن قرآن‌ها این بهانه را دست آن‌ها داد و تنها مالک اشتر به حضرت وفادار ماند و حتی شخصیت‌های چون حجر بن عدی نیز به حضرت معترض شدند که این همه جنگ برای چه است.
رجبی دوانی در پایان مطرح کرد: در دوران انقلاب اسلامی شیعیان بصیرت خوبی پیدا کردند که این بصیرت  در فتنه 88 خود را به خوبی نشان داد.

پنج شنبه, 21 بهمن 1395

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم
جشن بزرگ ۲۲بهمن در تالار صاءب دانشگاه اصفهان و به همت انجمن اسلامی دانشجویان برگزار گردید.
در این برنامه، استاد نوربخش به بیان خاطرات خود از دوران انقلاب پرداختند و کتاب خود را با عنوان نهضت اسلامی با چهره های انقلابی در اصفهان معرفی کردند

پس از آن آقای محمودی خواننده ی اثر معروف راه عاشقی، یکی از اثرهای خود را اجرا نمودند.

محمد مسعودی

در ادامه آقای دکتر مسعودی،دانشجوی برتر اتحادیه ی اروپا در سال ۲۰۱۵ سخنرانی خود را آغاز نمودند. ایشان پس از بیان توضیحاتی در مورد اختراعات و فعالیت های علمی خود، به بیان چگونگی موفق بودن افراد پرداختند.
دکتر مسعودی،انگیزه ی الهی داشتن، اراده ی قوی، تسلیم نشدن در برابر مشکلات،روحیه ی جهادی و خستگی ناپذیری، پشتکار،توکل برخدا و خسیس بودن نسبت به عمر خویشتن را از راه های رسیدن به قله های علمی دانسته و گفتند:تک تک این موارد اهمیت ویژه ای دارند و داشتن پشتکار مساوی با تیزهوشی فرد نیست. چه بسا افرادی هستند که با هوش متوسط به خاطر پشتکار خود به مدارج عالیه رسیدند و افرادی نیز هستند که تیزهوش بودند اما به خاطر نداشتن پشتکار ،راهی که شایسته بوده را نپیموده اند.
ایشان در پایان بر احترام به استاد و انتخاب یار و دوست خوب به عنوان عوامل رشد دهنده ی انسان اشاره کردند و دعای خیر پدر و مادر را مقدم بر آن دو برشمردند.
در پایان این جشن که با استقبال خوب دانشجویان برگزار گردید، آقای محمودی چند اثر دیگر خود را اجرا نمودند و سرود سرفراز باشی میهن من همخوانی شد.

محمد جلال محمودی

 

چهارشنبه, 05 آبان 1395

 

 

 

 

 

جواد موگویی در مراسم اکران مستند «پرونده ناتمام» در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: جرقه ساخت این مستند در سال 89 زده شد منتها به دلیل التهابات سیاسی ناشی از اتفاقات سال 88 روند کار به کندی پیش می‌رفت تا اینکه از اواخر سال 91 مصاحبه‌ها را به صورت جدی‌تر شروع کردیم.

وی افزود: در ساخت این مستند از دو رویکرد استفاده کردیم؛ رویکرد اول استفاده از اسناد فاش و موجود در حادثه انفجار دفتر نخست وزیری و رویکرد دوم استفاده از تاریخ شفاهی دسته اول بود.

نویسنده و کارگردان مستند پرونده ناتمام ادامه داد: برای روایت این مستند به سراغ افراد دسته اول رفتیم در حالی که کار بسیار سختی بود چراکه برخی از این افراد بعد از 35 سال با نام مستعار زندگی می‌کردند و پیدا کردن آن‌ها کار سختی بود.

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا مظنونان این حادثه در دولت اصلاحات در برخی مناصب به کار گرفته شدند، بیان داشت: باید توجه کرد که به هر حال این افراد تبرئه شدند و نه تنها در دوره اصلاحات بلکه در دوره کارگزاران و اعتدال نیز به کار گرفته شدند؛ حتی برخی از آن‌ها در دوره عدالت محوری هم حضور داشتند که البته به دلیل تفاوت فکری، حضور کمتری بود.

 

 

موگویی ادامه داد: اما سؤال اصلی این جاست که درست است که این افراد به هر دلیلی تبرئه شدند ولی چرا باید در پست‌های مهمی در کشور قرار گیرند.

وی پیرامون چرایی عدم دستگیری مسعود کشمیری طی 35 سال گذشته تصریح کرد: دلیلش این است که اراده‌ای در کشور برای دستگیری کشمیری وجود نداشته اما اگر این پرونده بخواهد از سرگیری شود، جز با دستگیری کشمیری امکان‌پذیر نیست.

نویسنده و کارگردان مستند پرونده ناتمام با نفی رویکرد سیاسی در این مستند بیان داشت: در این مستند اصلاً به دنبال رویکرد سیاسی خاصی نبودیم و اگر می‌خواستیم سیاسی فکر کنیم، برخی را در این مستند نمی‌آوردیم که جزو چهره‌های سرشناس اصولگرایی بوده‌اند و مواضع صریحی هم داشتند.

موگویی در ادامه پیرامون بازخوردهای پس از اکران این مستند خاطرنشان کرد: احساس می‌کردم پس از نمایش این مستند یک فضای مطالبه‌گری و رسانه‌ای خوبی شکل بگیرد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی پیرامون بازخورد سیاسیون نسبت به این مستند نیز بیان داشت: اگر بخواهیم یک دسته‌بندی انجام دهیم، اصولگرایان با این مستند موافق و اصلاح‌طلبان مخالف آن بودند.

نویسنده و کارگردان مستند پرونده ناتمام پیرامون مواضع افرادی که در این مستند از آن‌ها نام برده شده، گفت: نبوی چند روز بعد از رونمایی در مصاحبه‌ای با روزنامه اعتماد گفته‌ بود که من اصلاً کشمیری را ندیده بودم ولی به نظرم این حرف وی دروغ شاخداری است.

وی درباره اهدافش از ساخت این مستند بیان کرد: یکی از اهدافم روایت مسیر این واقعه بود، چراکه زمانی که برای ساخت این مستند اقدام کردیم، حتی یک کتاب درباره این حادثه وجود نداشت و این خیلی بد است که رئیس جمهور و نخست وزیر کشته شوند و حتی برای ثبت تاریخی آن کاری انجام ندهیم.

 

 

 

موگویی ادامه داد: هدف دومم از ساخت این مستند، این بود که نشان بدهم نفوذ وجود دارد و تا کجا می‌تواند پیش برود.

وی ایجاد تشویش در دل و ذهن مخاطب را سومین هدف خود از ساخت این مستند اعلام کرد و گفت: می‌خواستم در دل و ذهن مخاطب تشویش به وجود بیاید تا فکر نکنیم نفوذ و دشمنی وجود ندارد.

نویسنده و کارگردان مستند پرونده ناتمام برخی از اتفاقات و وقایع دهه 60 و 70 را پاشنه آشیل کشور عنوان کرد و افزود: سؤالاتی که از این اتفاقات در جامعه وجود دارد، دیواری است که هر چه بگذرد قطورتر می‌شود و لازم است حتماً به آن‌ها پاسخ داده شود.

گفتنی است مستند «پرونده ناتمام» ناگفته‌هایی از انفجار دفتر نخست وزیری در 8 شهریور 60 را روایت می‌کند.

 

برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید

 

دوشنبه, 03 اسفند 1394

 

 

 

 

نشست «فصل انتخاب بهترین ها» با حضور تعدادی از نامزدهای اصول گرا و اصلاح طلب اصفهان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی همراه با پرسش و پاسخ دانشجویی توسط انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست ابتدا کاندیداها به طور صریح به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مسائل مختلف پرداختند و در ادامه نیز به سئوالات دانشجویان پاسخ دادند.

امر نظارت در مجلس مورد بی‌ توجهی قرار گرفته است

مجید نادرالاصلی، معاون سابق سیاسی‌امنیتی استاندار اصفهان در این برنامه با اشاره به کمبود شغل برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، گفت: بعد از فارغ‌ التحصیلی از دانشگاه زمینه کار برای جوانان فراهم نیست که این مسئله جدیت نداشتن در حوزه اقتصاد مقاومتی را نشان می ‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید به موضوعات ازدواج و اشتغال جوانان توجه شود، افزود: این مسئله در سال های اخیر مورد بی توجهی واقع شده است و می توان گفت اگر جوانان معضل اشتغال نداشتند، مسائل فرهنگی و اجتماعی بر آنان احاطه پیدا نمی‌کرد.

معاون سابق سیاسی‌امنیتی استاندار اصفهان یکی از اصلی ‌ترین دلایل مشکلات اجتماعی و فرهنگی جوانان را نبود اشتغال دانست و تصریح کرد: وجود ذخایر و معادن غنی در ایران و وجود نیروی انسانی متعهد و کارآمد می‌ تواند شرایط را برای حل مشکلات اقتصادی و اشتغال جوانان مهیا کند.

نادرالاصلی با بیان اینکه عده ای برای حل مشکلات چشم به خرج از کشور دارند، بیان داشت: این افراد به استفاده از کارشناسان خارجی برای حل مشکلات داخلی معتقد هستند؛ در حالی که باید داخل کشور و به فرهنگ غنی کشور توجه داشت.

وی اضافه کرد: برای پیشرفت باید مسائلی مانند حمایت از نخبگان، تقویت نهاد خانواده و غیره را مورد توجه ویژه قرار دهیم.

عضو مجمع اصول گرایان اصفهان با اشاره به اینکه در اصل ششم قانون اساسی، انجام امور کشور بر عهده مردم است، تصریح کرد: مردم با مشارکت خود در انتخابات مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری در انجام امور کشور ایفای نقش می کنند.

نادرالاصلی در ادامه بیان داشت: در این تفکر مردم سالاری حاکم است؛ چراکه مبنای آن اداره امور کشور بر اساس رای مردم است و در جمهوری اسلامی با اعتقاد به رای و انتخاب مردم، فضای کشور در اختیار مردم است.

وی در پایان با بیان اینکه امر نظارت در مجلس طی دوره های اخیر مورد بی‌ توجهی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: کسی که خود را پاک می داند، باید این امتیاز را به سیستم بدهد که روی خودش نظارت داشته باشند.

نگاه عمده در مقابله با آسیب‌های فرهنگی، واکسینه کردن جامعه است

در ادامه این برنامه مجتبی خیام نکویی، عضو مجمع اصولگرایان اصفهان و یکی از کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ نمی ‌توانیم بدون توجه به حوزه‌ های دیگر مشکلات را حل کنیم، گفت: مقام معظم رهبری نیز به این موضوع اشاره‌ کرده ‌اند که برای حل مشکلات موجود در خصوص وضعیت فرهنگی کشور، باید نگاهی قرارگاهی به حوزه فرهنگ داشته باشیم.

وی افزود: لوکوموتیو پیشران حوزه‌ های سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری کشور در حوزه فرهنگی، قابلیت قرار دادن کشور در ریل درست برای طی کردن مسیر رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی را ندارد.

عضو مجمع اصولگرایان اصفهان با تاکید بر اینکه در بحث بررسی مشکلات اجتماعی نمی ‌توان از موضوعات اشتغال و دیگر معضلات اجتماعی غافل شد، تصریح کرد: نگاه عمده در مقابله با آسیب ‌های فرهنگی، واکسینه کردن جامعه است و باید آگاهی مردم و قشرهای مختلف جامعه را بالا برد تا اگر در معرض مشکلات قرار گرفتد، کمترین آسیب را ببیند.

خیام نکویی با تاکید بر اینکه نیروی جوان به‌ عنوان یک فرصت و توانمندی برای کشور است، بیان داشت: متاسفانه از این فرصت ها استفاده نکرده ایم که این مسئله مشکلاتی را نیز به همراه داشته است.

وی با بین اینکه حل مسئله اشتغال در کشور، بسیاری از مشکلات فرهنگی را نیز برطرف خواهد کرد، افزود: باید برای حل مشکلات فرهنگی علت های اصلی آن مورد بررسی قرار گیرد، که یکی از مسائل موجود، بحث اعتیاد است و می توان گفت یکی از علت های ایجاد اعتیاد نیز کمبود اشتغال است.

عضو مجمع اصولگرایان اصفهان با بیان اینکه نظام ما، جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: مظهر نظام مردم سالاری است و یکی از پارامترهای آن میزان شرکت مردم در انتخابات است.

خیام نکویی با اشاره به اینکه به طور میانگین سالیانه یک انتخابات داشته ایم و این مسئله نشان از مقبولیت نظام است، بیان داشت: هر فردی که دلسوز نظام و انقلاب است باید در انتخابات شرکت کند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: در سال ۸۸ اتفاقاتی رخ داد که تا سال ها جبران شدنی نیست و عده ای خواسته یا نا خواسته ضربه ای بد، به بدنه نظام وارد کردند.

عضو مجمع اصولگرایان اصفهان با تاکید بر اینکه جامع ‌ترین بیانات در مورد فتنه ۸۸ در فرمایشات رهبری وجود دارد؛ افزود: امید داریم کسانی که باعث به وجود آمدن فتنه ۸۸ شدند، از پیشگاه ملت عذرخواهی کنند، چراکه اگر این اتفاق رخ نمی داد، نظام امروزه جلوتر از وضعیت فعلی خود بود.

خیام نکویی در ادامه با بیان اینکه بخش کشاورزی مورد کم توجهی و غفلت واقع شده است، تصریح کرد: کلیدی ‌ترین بخش برای کشور امنیت غذایی است و مشکل اساسی مافیای واردات است که باید دولت به این مسئله توجه کند و برنامه ای اساسی برای آن تهیه شود.

مجلس در شرایط و چهار چوب هایی اجازه اجرای برجام را صادر کرد

حمیدرضا فولادگر، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در این برنامه با اشاره به اینکه ایران وارث یک دولت نفت محور است، گفت: این مسئله از سال های قبل از انقلاب پایه گذاری شده بود که در آن زمان مسئولان بخشی از عواید آن را برای هزینه های جاری پروژه های عمرانی مصرف می کردند و بخش دیگری از درآمد حاصل از فروش نفت نیز چپاول می شد.

وی با تاکید بر اینکه رکود فعلی بی ‌سابقه ‌ترین رکود در چند دهه اخیر بوده است، افزود: برای ارائه راه حل برای رفع مشکلات اقتصادی، اول باید اقتصاد را به خوبی بشناسیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه های برون رفت از رکود فعلی، تصریح کرد: اجرای سیاست‌ های کلی اقتصاد مقاومتی، اجرای قوانینی که مجلس در حمایت از تولید ملی تصویب کرده، اجرای قوانین مجلس در راستای رفع موانع اقتصادی و اجرای سیاست‌ های کلی برنامه پنجم و ششم از جمله راه های برون رفت از رکود فعلی است.

فولادگر در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه نمایندگان مجلس مصونیت قضایی ندارند، بیان داشت: اگر کسی بخواهد نمایندگان مجلس را احضار کند، مسئولان باید از این مسئله آگاه باشند.

وی با اشاره به تصویب لایحه‌ای در مجلس تحت عنوان جرم سیاسی، افزود: بر اساس این لایحه اگر کسی نسبت به یکی از مسئولان اعتراض داشت باید در حوزه همان مسئول به آن اعتراض رسیدگی شود و بخش امنیتی فقط در صورتی وارد می‌شود که مسئول مشکل امنیتی داشته باشد.

عضو مجمع اصول گرایان اصفهان با اشاره به اینکه نظارت مجلس مکمل قانون‌ گذاری است، تصریح کرد: در کمیسیون‌ های مجلس، بحث ارائه گزارش نظارتی داریم و هیاتی پنج نفره در مجلس بر رفتار نمایندگان نظارت می کنند و تعدای از نمایندگان مجلس که رد صلاحیت شدند، بر اساس گزارش هیات نظارت مجلس بوده است.

فولادگر در ادامه بیان داشت: کسی که اهل فساد باشد در هر دولتی که باشد فساد خودش را انجام می‌ دهد و فساد اقتصادی اصلاح‌ طلب و اصول گرا نمی ‌شناسد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مسائل فرهنگی، گفت: مبنای انقلاب اسلامی، فرهنگی است و به دلیل این مسئله، انتظارات از انقلاب ما بسیار زیاد است،

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، فرهنگ استعماری و وارداتی کشورهای سلطه ‌گر را به فرهنگ ایرانی ـ اسلامی تغییر داد، افزود: در حال حاضر در خصوص بحث فرهنگ تلاش زیادی صورت گرفته است، اما این تلاش ها کافی نیست.

فولادگر در خصوص راه حل های پیشرفت فرهنگی در کشور، تصریح کرد: یکی از این راه حل ها، رساندن ندای دین و برگزاری برنامه های فرهنگی متناسب با الگوی ایرانی اسلامی است.

وی در این باره بیان داشت: قوانینی که در مجلس تصویب می‌شوند باید دارای پیوست فرهنگی باشند تا بتوانیم در زمینه فرهنگ پیشرفت‌ هایی داشته باشیم.

کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اصفهان با تاکید براینکه در حال حاضر اعتقادات و اخلاق جوانان ما مورد هجمه واقع شده است، افزود: این مسئله ای است که دشمنان برای رسیدن به آن، سرمایه گذاری بسیار زیادی انجام داده اند؛ چراکه اگر جوانی اعتقاد خود را از دست بدهد، دیگر نیسبت به دین مقید نیست.

فولادگر در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بحث مذاکرات هسته ای و برجام، تصریح کرد: از جمله نقاط قوت برجام این بود که ما توانستیم قدرت های سلطه گر را سر میز مذاکره بیاوریم و برجام به معنای توافق سیاسی اقتصادی است که دولت ما با ۵+۱ داشت.

وی در ادامه بیان داشت: طی مذاکرات هسته ای کشورهایی که به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی بودند، ایران را به رسمیت شناختند و با ما مذاکره کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تاثیر موقعیت منطقه ای ایران بر مذاکرات هسته ای، افزود: از نقاط ضعف مذاکرات می توان به این مسئله اشاره کرد که ایران در مذاکرات وارد ساختاری شد که از قبل برای ما طراحی کرده بودند و این مسئله ابتکار عمل را از ما گرفت و باعث شد به دنبال طرف مقابل حرکت کنیم.

فولادگر در پایان در خصوص نقش مجلس در تصویب برجام، خاطرنشان کرد: مجلس برجام را به صورت جز به جز بررسی نکرد، بلکه در شرایط و چهار چوب هایی اجازه برنامه برجام را صادر کرد.

در سال ۸۸ اتفاقاتی افتاد که بالطبع آسیب‌هایی نیز داشته است

در ادامه این نشست نیز علیرضا آجدانی، عضو شورای مشورتی حزب اعتدال و توسعه اصفهان و نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اصفهان با اشاره به مهم‌ ترین مشکلات اقتصادی امروز گفت: در زمینه رفع مشکلات اقتصادی نیاز به اصلاحات داریم.

وی افزود: سه نوع رکود کوتاه‌ مدت، میان‌ مدت و بلند مدت وجود دارد که رکود کوتاه‌ مدت به علت سیاست‌گذاری‌ های دولت اتفاق می‌ افتد؛ اما در دو نوع دیگر رکود، دولت هیچ تأثیری ندارد.

عضو شورای مشورتی حزب اعتدال و توسعه اصفهان تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران باید بسیجی برای رفع مشکلات مربوط به این رکود در بخش کشاورزی، مسکن و صنایع صورت بگیرد.

آجدانی با تاکید بر اینکه نظام، موقعیت‌ های استثنایی برای ما ایجاد کرده است که نتوانستیم از آن‌ ها استفاده کنیم؛ بیان داشت: متاسفانه نتوانستیم به سرمایه‌ گذاران کلان این حس را بدهیم که در کشور ما ثبات و امنیت وجود دارد به همین بعضی به سرمایه گذاری در خارج روی می آورند.

وی با اشاره به انیکه باید برای رفع معضلات فرهنگی تلاش کنیم، افزود: نمایندگان در زمینه فرهنگی باید مصوبات جاری و ساعی داشته باشند.

در ادامه این برنامه دانشجویان از آجدانی خواستند نظرات خود را پیرامون برخی از کلید واژه ها از جمله «حیطه اختیارات ولی‌فقیه»،«فتنه ۸۸» و «نفوذ» نظراتش را بیان کند.

عضو شورای مشورتی حزب اعتدال و توسعه اصفهان در خصوص حیطه اختیارات ولی‌ فقیه گفت: در زمینه اختیارات رهبری، قانون مشخص و متقن است و گروه‌ ها و حزب‌ ها نه در این مسئله شک دارند و نه می‌ توانند داشته باشند.

آجدانی همچنین با اشاره به فتنه ۸۸، افزود:  برخی مسائل را باید به‌ صورت دیگری دید و در سال ۸۸ اتفاقاتی افتاد که بالطبع آسیب‌ هایی نیز داشته است.

وی در پایان در توضیح کلیدواژه نفوذ تصریح کرد: نفوذ به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شود و توجه ما باید به نفوذ داخلی باشد؛ در انتخابات مجلس، نفوذ یعنی تکیه زدن بر کرسی که در آن نتوانیم حقوق ملت را احیا کنیم، کسانی باید بر کرسی بنشینند که ساختاری متعالی و آرامش‌بخش برای مردم داشته باشند.

شنبه, 03 بهمن 1394

 

 جنبش دانشجویی با حضور آقای خضریان دبیر اسبق سیاسی اتحادیه مستقل و مدیر مسئول خبرنامه دانشجویان ایران و آقای احمدی دبیر اتحادیه مستقل
پیدایش انجمن اسلامی از سال 1332 بود هنگامی که دانشجویان مسلمان یک اکثریت که نامنسجم بودند برای نماز خواندن توسط یک اقلیت نا مسلمان (غیر معتقد)منسجم آزار و اذیت میشدند.
پس به فکر افتادند تا یک انجمن تشکیل بدهند در دانشگاه پزشکی تهران و محلی که این اقلیت نامنسجم دور هم جمع کنند
یکی از شبهات دیگه ای که به انجمن اسلامی وارد میکنن اینه که اینهایی که در انجمن بودند مسلمان نبودن چون اون دوره رو مهندس بازرگان با سه قشر توصیه میکنن یه عده بچه مسلمان که انجمن اسلامی راه می اندازن یه عده غیر مسلمان و یه عده لا ابالی که به رسم ما میشن حزب باد.
وقتی این انجمن اسلامی تشکیل شد از اول مهر دانشگاه متشنج بود تا نزدیک ورود نیکسون به دانشگاه که دانشجویان مخالف بودند ولی در روز 16 آذر دانشگاه متشنج نبود ولی نیرو های امنیتی و نظامی در دانشگاه حضور پیدا کردند و 4 دانشجو در صحن دانشگاه شهید کردن یکی از آنها تیر خورد به پایش و خودش را کشان کشان به سمت دیوار برد و وقتی تیر به شوفاژ برخورد کرد همونجا سوخت و 4 روز بعد در بیمارستان ارتش شهید شد.
در ادامه حرکت دانشجویان در جریان تسخیر لانه جاسوسی دانشجویان به صورت خود جوش یک حرکت انقلابی را شروع کردن و با همراهی مردم موافقت رهبرشان را به دست آوردند .
عده ای مهندس بازرگان را موسس انجمن اسلامی میدانند در صورتی که اولا ایشان در آن زمان یعنی سال 32 اصلا دانشجو نبودند و این شکل گیری تشکل را در خاطرات خود ذکر کرده و کاملا اشاره کرده اند که چگونه شکل گرفت ولی اشاره ای به حضور خودشان نکردن در حالیکه هرکس اگر خود موسس چیزی باشد علاوه بر ذکر روز و تاریخ تشکیل نام خودرا هم ذکر میکند دوم اگر ایشان موسس هستند پس چرا ما میگوییم مهندس بازرگان درحالیکه اولین شکل گیری تشکل انجمن اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی بوده است؟!

 

 

 

آخرین اخبار

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی