اردوی صراط 2:جنبش دانشجویی

 

 جنبش دانشجویی با حضور آقای خضریان دبیر اسبق سیاسی اتحادیه مستقل و مدیر مسئول خبرنامه دانشجویان ایران و آقای احمدی دبیر اتحادیه مستقل
پیدایش انجمن اسلامی از سال 1332 بود هنگامی که دانشجویان مسلمان یک اکثریت که نامنسجم بودند برای نماز خواندن توسط یک اقلیت نا مسلمان (غیر معتقد)منسجم آزار و اذیت میشدند.
پس به فکر افتادند تا یک انجمن تشکیل بدهند در دانشگاه پزشکی تهران و محلی که این اقلیت نامنسجم دور هم جمع کنند
یکی از شبهات دیگه ای که به انجمن اسلامی وارد میکنن اینه که اینهایی که در انجمن بودند مسلمان نبودن چون اون دوره رو مهندس بازرگان با سه قشر توصیه میکنن یه عده بچه مسلمان که انجمن اسلامی راه می اندازن یه عده غیر مسلمان و یه عده لا ابالی که به رسم ما میشن حزب باد.
وقتی این انجمن اسلامی تشکیل شد از اول مهر دانشگاه متشنج بود تا نزدیک ورود نیکسون به دانشگاه که دانشجویان مخالف بودند ولی در روز 16 آذر دانشگاه متشنج نبود ولی نیرو های امنیتی و نظامی در دانشگاه حضور پیدا کردند و 4 دانشجو در صحن دانشگاه شهید کردن یکی از آنها تیر خورد به پایش و خودش را کشان کشان به سمت دیوار برد و وقتی تیر به شوفاژ برخورد کرد همونجا سوخت و 4 روز بعد در بیمارستان ارتش شهید شد.
در ادامه حرکت دانشجویان در جریان تسخیر لانه جاسوسی دانشجویان به صورت خود جوش یک حرکت انقلابی را شروع کردن و با همراهی مردم موافقت رهبرشان را به دست آوردند .
عده ای مهندس بازرگان را موسس انجمن اسلامی میدانند در صورتی که اولا ایشان در آن زمان یعنی سال 32 اصلا دانشجو نبودند و این شکل گیری تشکل را در خاطرات خود ذکر کرده و کاملا اشاره کرده اند که چگونه شکل گرفت ولی اشاره ای به حضور خودشان نکردن در حالیکه هرکس اگر خود موسس چیزی باشد علاوه بر ذکر روز و تاریخ تشکیل نام خودرا هم ذکر میکند دوم اگر ایشان موسس هستند پس چرا ما میگوییم مهندس بازرگان درحالیکه اولین شکل گیری تشکل انجمن اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی بوده است؟!

 

 

 

829 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در سیاسی
کد خبر: 1337

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین اخبار

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی