آیا خون عزیزان شما بهای شرایط اسفبار اقتصادی و اجتماعی فعلی ست؟

شنبه, 20 آذر 1395 07:47 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(2 رای)

 

مهدی النچری,دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان جمعه، ۱۹ آذر پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته بهارستان به ایراد سخن می پردازند.

متن سخنرانی نماینده انجمن اسلامی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
مردم عزیز بهارستان
در ایامی بسیار مهم، از زبان قشری با شما صحبت می کنیم که استکبار ستیزی و درک درد جامعه از ویژگی های بارز آنها است. به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو از زبان دانشجویانی که در ادوار مختلف تاریخ معاصر، حماسه ساز نهضت انقلاب بوده اند با شما صحبت میکنیم. دانشجویانی که در همه ی بزنگاه ها با تشخیص درست، وظیفه ی خود را بسیار خوب انجام داده اند و البته گاهی هم مورد کم لطفی مسئولین قرار گرفته اند. 
بارها از زبان دشمنان این انقلاب شنیده ایم که سرنگونی این نظام از طریق جنگ و حمله و شلیک گلوله ممکن نیست. تمام امید آن ها به تخریب نظام از درون بسته است. یعنی فساد و نا امید کردن مردم از کارامدی نظام اسلامی. ای کاش مسئولین و مدیران کشور صدای امروز ما را بشنوند و بیش از این کشور را به سمت بی تدبیری و نا امیدی نبرند.
ویژگی اصلی دانشجو جوان بودن و امیدوار بودن و فهمیدن درد روز جامعه است. درد امروز جامعه ی ما چیست؟ در روزگاری که در همسایگی خودمان مردمی را میبینیم که با درآمد کمتر از یک میلیون تومان و با کمک یارانه زندگی میکنند اما در رسانه ها خبر حقوق های چند ده میلیونی و چند صد میلیونی مدیران رده بالای دولت  شنیده میشود، در روزگاری که عده ای مدیر دزد، در نهایت بی وجدانی به 8هزار میلیارد تومان پس انداز بازنشستگی معلمان شریف هم رحم نمیکنند و در روز روشن از صندوق ذخیره ی فرهنگیان اختلاس میکنند، در دورانی که علی رقم رکود شدید در اقتصاد که همه آن را به وضوح میبینید، از هر سازمان و هر روز یک فساد جدید رو می شود، در این روزگار درد جامعه را به راحتی میتوان دریافت. به راحتی میتوان دریافت درد جامعه ی امروز ما چیست وقتی رئیس جمهور و اعضای دولت، حقوق نجومی را مضحکانه توجیه میکنند و حتی زحمت پیگیری ان را هم به خودشان نمی دهند. درد ما فاصله گرفتن مسئولین از مشکلات مردم و پر کردن جیب خودشان از مال من و شماست. مردم عزیز باید ترسید. باید ترسید از اینکه فساد در بدنه ی دولت و مجلس و قوه ی قضاییه ریشه بدواند و هر روز بدتر و بدتر شود.
حتما شما مردم خصوصاً انهایی که شغل آزاد دارید رکود وحشتناک اقتصادی را لمس کرده اید. آیا میدانید تدبیر دولت برای خروج از این رکود چیست؟ دولت به جای تزریق نقدینگی به بازار سرمایه و کمک به مشاغل کوچک، بودجه ی کشور را خرج دفتر و دستک یادگار امام میکند که خرج ساختن حرم مجلل و کاخ گونه برای امام کوخ نشینان شود. بودجه ی مرکز نشر آثار امام خمینی(ره) در بودجه ی امسال کشور نسبت به سال 92 هفت برابر شده است! اگر بر این فاجعه گریه کنیم رواست! نتیجه ی سه سال و اندی تدبیر دولت شده است همین رکودی که میبینید و برجامی که تحریم ها را لغو نکرد و نتیجه ای جز هیچ! نداشت و نرخ بیكاری که رکورد شکست و از 12درصد گذشت.
وقتی که از شرقی ترین نقاط خاور میانه، از پاکستان و افغانستان تا سوریه و یمن و بحرین ندای حق خواهی مردم خصوصاً جوانان شنیده می شوند، خون ها به زمین ریخته میشود تا استقلال و آزادی برقرار شود، آیا رواست در کشور شیعه ی ایران که اساس و مبنای نظام حکومتی ان بر عدل و مساوات است شاهد چنین فسادها و بی تدبیری ها باشیم؟
حق خواهی و مطالبه گری نه مختص به زمان خاصی است نه مختص به قشر خاصی. مردم ایران برای به دست آوردن آزادی و استقلال خود بهای زیادی پرداخته اند. در بین شما عزیزان حتماً خانواده های شهید بسیاری حضور دارند. آیا خون عزیزان شما بهای شرایط اسفبار اقتصادی و اجتماعی فعلیست؟ 
وظیفه ی دانشجو فهمیدن این مشکلات و اعلام آنها به مسئولان است. و البته ارائه ی راه حل. اما کو گوش شنوا؟! مگر در دولتی که میانگین سنی وزرایش بالای 60 سال است کسی علاقه ای به شنیدن صحبت های جوانان دارد؟ نسل اول انقلاب بالاخره کی میخواهد مسئولیت های کشور را به نسل های بعدی منتقل کند؟ تا کی باید شاهد بیکاری جوانان و ماندگاری مسئولان پیر و کهنسال نسل اول انقلابی در سمت های مهم کشوری باشیم؟ نرخ بیکاری در کشور از 12 درصد گذشت و رکورد زد! اما هنوز مسئولان نمیخواهند بازنشسته شوند و جوانان را به کار بگیرند.
مسئولان کشور نه تنها از واگزاری مسئولیت به جوانتر ها سرباز میزنند، بلکه تا میتوانند سعی میکنند صدای دانشجویان را هم ضعیف تر کنند تا مبادا مزاحم چند برابر کردن ثروت های چندهزار میلیاردیشان شود. به جای پر و بال دادن به دانشجویان، سعی میکنند با پیاده نظام ساختن از دانشجو کاری کنند دانشجویان به جای انتقاد، چاپلوسی دولت را بکنند. نمونه ی بارزش در همین دانشگاه اصفهان وجود دارد. بعد از سال 92 تشکل دانشجویی در دانشگاه اصفهان ایجاد کردند که مثلاً پیرو خط امام باشند. اما خیلی زود نقابشان افتاد و عملاً شدند رهروان راه امید! مطیع افراد بیرون دانشگاه و چاپلوس دولت. دولت با این قبیل تلاشها سعی در ضعیف کردن صدای جن

بش دانشجویی دارد. همان جنبشی که فکر میکند، تحلیل میکند و اگر لازم باشد اقدام میکند.
قضاوت با شماست. اگر انتقادهای ذکر شده را وارد میدانید، اگر نگران آینده ی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستید، اگر میخواهید هرچه سریع تر مشکلات کشور حل شود و کشور در مسیر پیشرفت و توسعه ی خود حرکتی شتابان داشته باشد، صدای انتقاد و اعتراض خود نسبت به وضع اداره ی کشور را به گوش مسئولان برسانید و بدانید خداوند همیشه همراه و حافظ این مردم و این نظام و رهبر خراسانی آن است.
خداوند به ملت و دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران برکت دهد.
والسلام علی من اتبع الهدی
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

 

383 بازدید آخرین بار تغییر یافته شنبه, 20 آذر 1395 07:59

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

آخرین اخبار

اوقات شرعی

رد پا

حالت های رنگی